Pro Welder, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 77 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (48 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 1. 2022
- Sídlo
- Republiky 1008/33, 01001, Žilina
- EBITDA marža77,3 %
- ROA (návratnosť aktív)435,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9181,4 %
- Zadlženosť95 %
- Kapitálová primeranosť4,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 74.74netIncome: 35 991revenue: 48 155prevNetIncome: 23 054
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.74equity: 392.00assets: 8 262
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.26equity: 392.00assets: 8 262
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -17.35revenueYoY: -76.52validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 77.34netMargin: 74.74ebitda: 37 245revenue: 48 155
Altman Z''-Score15.97Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -9.93 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 25.75 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 435.62 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 435.62 % vs. predchádzajúce 150.37 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.26 % vs. predchádzajúce -50.37 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.83× vs. predchádzajúce 13.38×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 74.74 % vs. predchádzajúca 11.24 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.74 % vs. predchádzajúca 150.37 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 46 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE 9181 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (392 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 48155 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 77 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 74.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.75 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 77.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 48 tis. € | 205 tis. € | −76,5 % |
| EBITDA | 37 tis. € | 24 tis. € | +53,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 34 tis. € | 22 tis. € | +53,9 % |
| Čistý zisk | 36 tis. € | 23 tis. € | +56,1 % |
| Aktíva | 8 tis. € | 15 tis. € | −46,1 % |
| Vlastné imanie | 392 € | 23 tis. € | −98,3 % |
- 22. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.7%
- Cudzie zdroje95.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 48 tis. € | 8 tis. € | 392 € | 37 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 205 tis. € | 15 tis. € | 23 tis. € | 24 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 207 tis. € | 21 tis. € | -79 tis. € | -6 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 85 tis. € | 32 tis. € | -64 tis. € | -69 tis. € | -69 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54371317
- RÚZ ID
- 2048913
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat206 555 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 15. 2. 2022Registrácia platcu DPHSK2121641918