Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Shurnold - Start s.r.o.

aktívna
Sedmokráskova 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2023)638 tis. €
13,3 %vs 2022
Zisk (2023)10 tis. €
118,8 %vs 2022
Vlastné imanie (2023)699 tis. €
73×vs 2022
Zadlženosť (2023)19 %
78,9 %Nízkavs 2022
ROE (2023)1.4 %
97,1 %Slabévs 2022

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 13 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 64/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (638 tis. €).

Silný kapitálvlastné imanie tvorí 81 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 19 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
1. 2. 2022
Sídlo
Sedmokráskova 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža2,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)1,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)1,4 %
  • Zadlženosť19 %
  • Kapitálová primeranosť81,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (638 tis. €).
64/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.50
  • netIncome: 9 582
  • revenue: 637 581
  • prevNetIncome: 4 380
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 81.08
  • equity: 698 606
  • assets: 861 618
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 18.92
  • equity: 698 606
  • assets: 861 618
Rast14 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 13.28
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 1.99
  • netMargin: 1.50
  • ebitda: 12 709
  • revenue: 637 581
Altman Z''-Score6.23Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.60aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.05aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.08aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.054.50presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 1.11 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.11 % vs. predchádzajúce 4.89 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 18.92 % vs. predchádzajúce 89.53 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.74× vs. predchádzajúce 6.28×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.50 % vs. predchádzajúca 0.78 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 81.08 % vs. predchádzajúca 10.47 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 13 % na 638 tis. € — stabilný organický rast.

  • Info

    Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 81 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 7348 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby638 tis. €563 tis. €+13,3 %
EBITDA13 tis. €6 tis. €+102,3 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)11 tis. €6 tis. €+102,3 %
Čistý zisk10 tis. €4 tis. €+118,8 %
Aktíva862 tis. €90 tis. €+861,4 %
Vlastné imanie699 tis. €9 tis. €+73×
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 1. 2. 2022Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
  • 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby