Rauch s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 162 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 45/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (393 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 1. 2022
- Sídlo
- Trieda KVP 1, 04023, Košice - mestská časť Sídlisko KVP
- EBITDA marža8,0 %
- ROA (návratnosť aktív)13,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)229,4 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť5,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.52netIncome: 9 900revenue: 392 587prevNetIncome: -11 166
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.75equity: 4 315assets: 75 014
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.25equity: 4 315assets: 75 014
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.12revenueYoY: 162.19validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.97netMargin: 2.52ebitda: 31 274revenue: 392 587
Altman Z''-Score2.53Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.11 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.38 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.20 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.20 % vs. predchádzajúce -17.27 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.25 % vs. predchádzajúce 108.64 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.23× vs. predchádzajúce 2.32×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.52 % vs. predchádzajúca -7.46 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.75 % vs. predchádzajúca -8.64 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 229 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (4315 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 162 % na 393 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 13.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 393 tis. € | 150 tis. € | +162,2 % |
| EBITDA | 31 tis. € | 21 tis. € | +50,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | 19 tis. € | +50,5 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | -11 tis. € | +188,7 % |
| Aktíva | 75 tis. € | 65 tis. € | +16,0 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | -6 tis. € | +177,3 % |
- 27. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie5.8%
- Cudzie zdroje94.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 393 tis. € | 75 tis. € | 4 tis. € | 31 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 150 tis. € | 65 tis. € | -6 tis. € | 21 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 218 tis. € | 62 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 582 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Čistiace a upratovacie službyod 27. 1. 2022
- 2Služby požičovníod 27. 1. 2022
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 27. 1. 2022
- 4Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 27. 1. 2022
- 5Vedenie účtovníctvaod 27. 1. 2022
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 1. 2022
- 7Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 27. 1. 2022
- 8Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 27. 1. 2022
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 1. 2022
- 10Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 27. 1. 2022
- 11Prevádzkovanie výdajne stravyod 27. 1. 2022
- 12Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 27. 1. 2022
- 13Kuriérske službyod 27. 1. 2022
- 14Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 27. 1. 2022
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 1. 2022
- 16Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 27. 1. 2022
- 17Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 1. 2022
- 18Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 27. 1. 2022
- 19Prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 1. 2022
- 20Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 1. 2022
- 21Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 27. 1. 2022
- 22Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 27. 1. 2022
- 23Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 27. 1. 2022
- 24Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 27. 1. 2022
- 25Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 27. 1. 2022
- 26Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 27. 1. 2022
- 27Dizajnérske činnostiod 27. 1. 2022
- 28Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 1. 2022
- 29Sťahovacie službyod 27. 1. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54373875
- RÚZ ID
- 2049254
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat392 587 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 10. 2022Registrácia platcu DPHSK2121650652