GALAR Company s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 67 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (52 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 1. 2022
- Sídlo
- Bratislavská cesta 4303, 94501, Komárno
- EBITDA marža36,7 %
- ROA (návratnosť aktív)1,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)44,1 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť3,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.86netIncome: 4 569revenue: 51 582prevNetIncome: 803.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.37equity: 10 372assets: 307 841
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.63equity: 10 372assets: 307 841
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 67.47validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 36.65netMargin: 8.86ebitda: 18 905revenue: 51 582
Altman Z''-Score0.51Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.48 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.48 % vs. predchádzajúce 1.63 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.63 % vs. predchádzajúce 88.25 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.17× vs. predchádzajúce 0.62×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.86 % vs. predchádzajúca 2.61 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.37 % vs. predchádzajúca 11.75 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 67 % na 52 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 36.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 52 tis. € | 31 tis. € | +67,5 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 2 tis. € | +993,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 2 tis. € | +993,4 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 803 € | +469,0 % |
| Aktíva | 308 tis. € | 49 tis. € | +523,5 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 6 tis. € | +78,7 % |
- 28. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie3.4%
- Cudzie zdroje96.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 52 tis. € | 308 tis. € | 10 tis. € | 19 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 31 tis. € | 49 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 803 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla28. 1. 2022 → 31. 3. 2022
42, Blatná na Ostrove
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54374685
- RÚZ ID
- 2048840
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat51 582 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 28. 1. 2022Zmena sídla42, Blatná na Ostrove