TK Stav s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 53 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 44/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (75 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 1. 2022
- Sídlo
- Buková 2727/14, 97409, Banská Bystrica
- EBITDA marža2,2 %
- ROA (návratnosť aktív)2,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,1 %
- Zadlženosť68 %
- Kapitálová primeranosť31,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.657netIncome: 492.00revenue: 74 829prevNetIncome: 144.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.57equity: 5 415assets: 17 154
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.43equity: 5 415assets: 17 154
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 18.37revenueYoY: 53.03validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.15netMargin: 0.657ebitda: 1 609revenue: 74 829
Altman Z''-Score0.80Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.62 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.85 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.54 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.48 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.87 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.87 % vs. predchádzajúce 0.53 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.43 % vs. predchádzajúce 81.34 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.36× vs. predchádzajúce 1.80×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.66 % vs. predchádzajúca 0.29 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.57 % vs. predchádzajúca 18.66 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 37 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 53 % na 75 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 32 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+53 %), ale aktíva klesajú (-37 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 75 tis. € | 49 tis. € | +53,0 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 641 € | +151,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 577 € | +151,0 % |
| Čistý zisk | 492 € | 144 € | +241,7 % |
| Aktíva | 17 tis. € | 27 tis. € | −36,8 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 5 tis. € | +6,9 % |
- 28. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.6%
- Cudzie zdroje68.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 75 tis. € | 17 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | 492 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 49 tis. € | 27 tis. € | 5 tis. € | 641 € | 144 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 34 tis. € | 32 tis. € | -89 € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 45 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 82 € | -77 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvood 22. 3. 2025
- 2Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 22. 3. 2025
- 3Pokrývačstvood 11. 7. 2024
- 4Strechárod 11. 7. 2024
- 5Tesárstvood 11. 7. 2024
- 6Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 11. 7. 2024
- 7Čistiace a upratovacie službyod 11. 7. 2024
- 8Prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 1. 2022
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 1. 2022
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 28. 1. 2022
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 1. 2022
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 1. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54376815
- RÚZ ID
- 2049478
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat74 829 EUR · rok 2025
- 13. 11. 2025Registrácia platcu DPHSK2121646461
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna