HermStav, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 45 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (2,3 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 1. 2022
- Sídlo
- Závodská cesta 3911/24, 01001, Žilina
- EBITDA marža5,2 %
- ROA (návratnosť aktív)5,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)59,9 %
- Zadlženosť91 %
- Kapitálová primeranosť9,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.44netIncome: 54 923revenue: 2 254 876prevNetIncome: 4 617
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.17equity: 91 747assets: 1 000 798
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.83equity: 91 747assets: 1 000 798
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 114.76revenueYoY: 44.69validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.19netMargin: 2.44ebitda: 116 992revenue: 2 254 876
Altman Z''-Score1.16Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.67 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.49 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.49 % vs. predchádzajúce 0.57 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.83 % vs. predchádzajúce 83.32 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.25× vs. predchádzajúce 1.94×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.44 % vs. predchádzajúca 0.30 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.17 % vs. predchádzajúca 16.68 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 45 % na 2.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,3 mil. € | 1,6 mil. € | +44,7 % |
| EBITDA | 117 tis. € | 29 tis. € | +303,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 105 tis. € | 26 tis. € | +303,2 % |
| Čistý zisk | 55 tis. € | 5 tis. € | +11× |
| Aktíva | 1,0 mil. € | 804 tis. € | +24,4 % |
| Vlastné imanie | 92 tis. € | 134 tis. € | −31,6 % |
- 28. 1. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.2%
- Cudzie zdroje90.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,3 mil. € | 1,0 mil. € | 92 tis. € | 117 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,6 mil. € | 804 tis. € | 134 tis. € | 29 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 258 tis. € | 219 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 228 tis. € | 33 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 1. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla28. 1. 2022 → 1. 3. 2024
Jašíkova 45, Čadca
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 10. 9. 2024
- 2Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 2. 3. 2024
- 3Verejné obstarávanieod 2. 3. 2024
- 4Faktoring a forfaitingod 2. 3. 2024
- 5Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 2. 3. 2024
- 6Čistiace a upratovacie službyod 2. 3. 2024
- 7Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 2. 3. 2024
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 3. 2024
- 9Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 2. 3. 2024
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 28. 1. 2022
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 1. 2022
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 1. 2022
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 1. 2022
- 14Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 28. 1. 2022
- 15Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 1. 2022
- 16Administratívne službyod 28. 1. 2022
- 17Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 1. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54386926
- RÚZ ID
- 2047512
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 1. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat2 254 876 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 7. 2022Registrácia platcu DPHSK2121652621
- 28. 1. 2022Zmena sídlaJašíkova 45, Čadca