MMSYSTEMY plus s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 739 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (61 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 3. 2022
- Sídlo
- Štefánikova 1220/39, 05311, Smižany
- EBITDA marža8,8 %
- ROA (návratnosť aktív)28,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)43,1 %
- Zadlženosť34 %
- Kapitálová primeranosť66,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.36netIncome: 3 897revenue: 61 248prevNetIncome: 146.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.20equity: 9 043assets: 13 661
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.80equity: 9 043assets: 13 661
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 738.90validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.78netMargin: 6.36ebitda: 5 379revenue: 61 248
Altman Z''-Score6.57Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.30 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.96 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.25 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 28.53 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 28.53 % vs. predchádzajúce 2.56 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.80 % vs. predchádzajúce 9.72 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.48× vs. predchádzajúce 1.28×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.36 % vs. predchádzajúca 2.00 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.20 % vs. predchádzajúca 90.28 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +739 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 739 % na 61 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 66 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 28.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 61 tis. € | 7 tis. € | +738,9 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 172 € | +30× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 155 € | +30× |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 146 € | +26× |
| Aktíva | 14 tis. € | 6 tis. € | +139,7 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 5 tis. € | +75,7 % |
- 9. 3. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.2%
- Cudzie zdroje33.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 61 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 7 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 172 € | 146 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 3. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie technickej služby podľa § 7 ods. 1 zákona o súkromnej bezpečnosti v rozsahu: projektovanie, montáž, údržba, revízia, oprava zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 22. 2. 2024
- 2Inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 9. 3. 2022
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 3. 2022
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 3. 2022
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 3. 2022
- 6Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 3. 2022
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 3. 2022
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 3. 2022
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 9. 3. 2022
- 10Vedenie účtovníctvaod 9. 3. 2022
- 11Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 3. 2022
- 12Čistiace a upratovacie službyod 9. 3. 2022
- 13Administratívne službyod 9. 3. 2022
- 14Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 3. 2022
- 15Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 9. 3. 2022
- 16Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 9. 3. 2022
- 17Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 3. 2022
- 18Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 9. 3. 2022
- 19Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 9. 3. 2022
- 20Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 9. 3. 2022
- 21Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 9. 3. 2022
- 22Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 9. 3. 2022
- 23Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 3. 2022
- 24Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 9. 3. 2022
- 25Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 9. 3. 2022
- 26Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 9. 3. 2022
- 27Sťahovacie službyod 9. 3. 2022
- 28Poskytovanie služieb osobného charakteruod 9. 3. 2022
- 29Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 9. 3. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54405670
- RÚZ ID
- 2057961
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 3. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat61 248 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna