Hestos, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 38 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (149 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 4. 2022
- Sídlo
- Pod Zvoničkou 906/1, 96801, Nová Baňa
- EBITDA marža1,6 %
- ROA (návratnosť aktív)3,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,7 %
- Zadlženosť67 %
- Kapitálová primeranosť32,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.970netIncome: 1 445revenue: 148 959prevNetIncome: 551.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 32.93equity: 12 383assets: 37 602
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 67.07equity: 12 383assets: 37 602
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 132.74revenueYoY: 38.37validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.61netMargin: 0.970ebitda: 2 405revenue: 148 959
Altman Z''-Score1.17Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.65 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.36 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.52 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.84 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.84 % vs. predchádzajúce 2.33 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 67.07 % vs. predchádzajúce 96.90 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.96× vs. predchádzajúce 4.55×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.97 % vs. predchádzajúca 0.51 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 32.93 % vs. predchádzajúca 3.10 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 38 % na 149 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1589 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 149 tis. € | 108 tis. € | +38,4 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 1 tis. € | +89,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 1 tis. € | +89,8 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 551 € | +162,3 % |
| Aktíva | 38 tis. € | 24 tis. € | +59,1 % |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | 733 € | +16× |
- 14. 4. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie32.9%
- Cudzie zdroje67.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 149 tis. € | 38 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 108 tis. € | 24 tis. € | 733 € | 1 tis. € | 551 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 27 tis. € | 30 tis. € | 182 € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 4. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečným odpadomod 14. 4. 2022
- 2Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 14. 4. 2022
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 4. 2022
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 4. 2022
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 14. 4. 2022
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 4. 2022
- 7Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 4. 2022
- 8Fotografické službyod 14. 4. 2022
- 9Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 14. 4. 2022
- 10Vedenie účtovníctvaod 14. 4. 2022
- 11Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 14. 4. 2022
- 12Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 4. 2022
- 13Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 4. 2022
- 14Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 4. 2022
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 14. 4. 2022
- 16Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 14. 4. 2022
- 17Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 4. 2022
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 14. 4. 2022
- 19Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 14. 4. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54412587
- RÚZ ID
- 2061262
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 4. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat148 959 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 6. 2022Registrácia platcu DPHSK2121715387