PERMAFROST s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 22 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (151 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 3. 2022
- Sídlo
- Mokrá 130/9, 07601, Zemplínske Hradište
- EBITDA marža18,7 %
- ROA (návratnosť aktív)14,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)59,1 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť25,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.14netIncome: 9 266revenue: 150 916prevNetIncome: 13 024
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 25.09equity: 15 668assets: 62 451
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 74.91equity: 15 668assets: 62 451
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 74.53revenueYoY: 21.86validHistoryYears: 4.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 18.70netMargin: 6.14ebitda: 28 216revenue: 150 916
Altman Z''-Score6.02Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.49 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.59 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.58 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.84 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.84 % vs. predchádzajúce 19.28 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 74.91 % vs. predchádzajúce 71.28 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.42× vs. predchádzajúce 1.83×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.14 % vs. predchádzajúca 10.52 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.09 % vs. predchádzajúca 28.72 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 22 % na 151 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 25 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 14.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 151 tis. € | 124 tis. € | +21,9 % |
| EBITDA | 28 tis. € | 25 tis. € | +11,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 25 tis. € | 23 tis. € | +11,8 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | 13 tis. € | −28,9 % |
| Aktíva | 62 tis. € | 68 tis. € | −7,5 % |
| Vlastné imanie | 16 tis. € | 19 tis. € | −19,2 % |
- 4. 3. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie25.1%
- Cudzie zdroje74.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 151 tis. € | 62 tis. € | 16 tis. € | 28 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 124 tis. € | 68 tis. € | 19 tis. € | 25 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 53 tis. € | 54 tis. € | 22 tis. € | 27 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 28 tis. € | 20 tis. € | 16 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 3. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54413095
- RÚZ ID
- 2059208
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 3. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat150 916 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 15. 7. 2023Registrácia platcu DPHSK2121683212
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna