NOVA s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 25 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (9 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 2. 2022
- Sídlo
- Lisková 1218, 03481, Lisková
- EBITDA marža9,4 %
- ROA (návratnosť aktív)7,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,2 %
- Zadlženosť19 %
- Kapitálová primeranosť80,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.60netIncome: 508.00revenue: 9 066prevNetIncome: 8.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 80.68equity: 5 530assets: 6 854
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 19.32equity: 5 530assets: 6 854
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 205.09revenueYoY: 25.10validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.35netMargin: 5.60ebitda: 848.00revenue: 9 066
Altman Z''-Score6.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.59 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.71 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.41 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.41 % vs. predchádzajúce 0.15 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 19.32 % vs. predchádzajúce 5.35 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.32× vs. predchádzajúce 1.37×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.60 % vs. predchádzajúca 0.11 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 80.68 % vs. predchádzajúca 94.65 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 9066 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 25 % na 9066 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 81 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+25 %), aktíva (+29 %), vlastné imanie (+10 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 9 tis. € | 7 tis. € | +25,1 % |
| EBITDA | 848 € | 9 € | +93× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 763 € | 8 € | +93× |
| Čistý zisk | 508 € | 8 € | +63× |
| Aktíva | 7 tis. € | 5 tis. € | +29,2 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 5 tis. € | +10,1 % |
- 10. 2. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie80.7%
- Cudzie zdroje19.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 9 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 848 € | 508 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 7 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 9 € | 8 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 974 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 17 € | 15 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 2. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Masérske službyod 10. 2. 2022
- 2Predaj pyrotechnických výrobkov kategórie F2, kategórie F3, kategórie T1 a kategórie P1od 10. 2. 2022
- 3Chov vybraných druhov zvieratod 10. 2. 2022
- 4Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 10. 2. 2022
- 5Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 10. 2. 2022
- 6Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 10. 2. 2022
- 7Poskytovanie služieb v rybárstveod 10. 2. 2022
- 8Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 10. 2. 2022
- 9Výroba potravinárskych výrobkovod 10. 2. 2022
- 10Výroba kŕmnych zmesíod 10. 2. 2022
- 11Výroba nápojovod 10. 2. 2022
- 12Textilná výrobaod 10. 2. 2022
- 13Odevná výrobaod 10. 2. 2022
- 14Spracovanie kožeod 10. 2. 2022
- 15Výroba obuvi a komponentov obuvi s výnimkou ortopedickej obuviod 10. 2. 2022
- 16Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 10. 2. 2022
- 17Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 10. 2. 2022
- 18Výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálovod 10. 2. 2022
- 19Výroba koksu a rafinovaných produktovod 10. 2. 2022
- 20Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 10. 2. 2022
- 21Výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktovod 10. 2. 2022
- 22Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastovod 10. 2. 2022
- 23Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 10. 2. 2022
- 24Keramická výrobaod 10. 2. 2022
- 25Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 10. 2. 2022
- 26Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 10. 2. 2022
- 27Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 10. 2. 2022
- 28Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 10. 2. 2022
- 29Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 10. 2. 2022
- 30Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 10. 2. 2022
- 31Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 10. 2. 2022
- 32Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 10. 2. 2022
- 33Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 10. 2. 2022
- 34Výroba bižutérie a suvenírovod 10. 2. 2022
- 35Výroba hudobných nástrojovod 10. 2. 2022
- 36Výroba hračiek a hierod 10. 2. 2022
- 37Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 10. 2. 2022
- 38Výroba sviečok a tieniacej technikyod 10. 2. 2022
- 39Výroba zdravotníckych pomôcokod 10. 2. 2022
- 40Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 10. 2. 2022
- 41Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 10. 2. 2022
- 42Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 2. 2022
- 43Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 10. 2. 2022
- 44Prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 2. 2022
- 45Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 2. 2022
- 46Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 10. 2. 2022
- 47Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 10. 2. 2022
- 48Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 2. 2022
- 49Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 10. 2. 2022
- 50Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 2. 2022
- 51Sťahovacie službyod 10. 2. 2022
- 52Prevádzka malých plavidielod 10. 2. 2022
- 53Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 10. 2. 2022
- 54Prevádzkovanie úschovníod 10. 2. 2022
- 55Kuriérske službyod 10. 2. 2022
- 56Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 10. 2. 2022
- 57Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 10. 2. 2022
- 58Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 10. 2. 2022
- 59Prevádzkovanie výdajne stravyod 10. 2. 2022
- 60Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 10. 2. 2022
- 61Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 10. 2. 2022
- 62Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 10. 2. 2022
- 63Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 2. 2022
- 64Finančný lízingod 10. 2. 2022
- 65Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 10. 2. 2022
- 66Záložneod 10. 2. 2022
- 67Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 10. 2. 2022
- 68Faktoring a forfaitingod 10. 2. 2022
- 69Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 10. 2. 2022
- 70Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 2. 2022
- 71Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 10. 2. 2022
- 72Správa trhoviska, tržnice, príležitostného trhuod 10. 2. 2022
- 73Vedenie účtovníctvaod 10. 2. 2022
- 74Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 2. 2022
- 75Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 10. 2. 2022
- 76Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 10. 2. 2022
- 77Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 10. 2. 2022
- 78Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 10. 2. 2022
- 79Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 10. 2. 2022
- 80Dizajnérske činnostiod 10. 2. 2022
- 81Fotografické službyod 10. 2. 2022
- 82Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 10. 2. 2022
- 83Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 10. 2. 2022
- 84Služby požičovníod 10. 2. 2022
- 85Prenájom hnuteľných vecíod 10. 2. 2022
- 86Informačná činnosťod 10. 2. 2022
- 87Čistiace a upratovacie službyod 10. 2. 2022
- 88Administratívne službyod 10. 2. 2022
- 89Verejné obstarávanieod 10. 2. 2022
- 90Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 10. 2. 2022
- 91Prevádzkovanie jaslíod 10. 2. 2022
- 92Vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 10. 2. 2022
- 93Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 10. 2. 2022
- 94Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 10. 2. 2022
- 95Odborná príprava v oblasti environmentálneho manažérstva a audituod 10. 2. 2022
- 96Prevádzkovanie vodnej záchrannej službyod 10. 2. 2022
- 97Poskytovanie sociálnych služiebod 10. 2. 2022
- 98Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 10. 2. 2022
- 99Správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 10. 2. 2022
- 100Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 10. 2. 2022
- 101Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 2. 2022
- 102Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 10. 2. 2022
- 103Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 10. 2. 2022
- 104Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 10. 2. 2022
- 105Poskytovanie služieb osobného charakteruod 10. 2. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54418518
- RÚZ ID
- 2046226
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 2. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat9 066 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna