dtcSUN s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (340 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 2. 2022
- Sídlo
- Moldavská cesta 51, 04011, Košice - mestská časť Západ
- EBITDA marža31,2 %
- ROA (návratnosť aktív)0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,3 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť35,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.66netIncome: 26 084revenue: 340 443prevNetIncome: -22 642
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 34.98equity: 1 145 236assets: 3 273 896
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 65.02equity: 1 145 236assets: 3 273 896
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 509.98revenueYoY: 2.73validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 31.17netMargin: 7.66ebitda: 106 127revenue: 340 443
Altman Z''-Score1.38Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.69 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.56 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.80 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.80 % vs. predchádzajúce -0.65 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 65.02 % vs. predchádzajúce 99.88 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.10× vs. predchádzajúce 0.10×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.66 % vs. predchádzajúca -6.83 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.98 % vs. predchádzajúca 0.12 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 7.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 31.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 340 tis. € | 331 tis. € | +2,7 % |
| EBITDA | 106 tis. € | 108 tis. € | −1,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 96 tis. € | 97 tis. € | −1,3 % |
| Čistý zisk | 26 tis. € | -23 tis. € | +215,2 % |
| Aktíva | 3,3 mil. € | 3,5 mil. € | −6,0 % |
| Vlastné imanie | 1,1 mil. € | 4 tis. € | +275× |
- 16. 2. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.0%
- Cudzie zdroje65.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 340 tis. € | 3,3 mil. € | 1,1 mil. € | 106 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 331 tis. € | 3,5 mil. € | 4 tis. € | 108 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 265 tis. € | 3,7 mil. € | -58 tis. € | 71 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2 tis. € | 3,7 mil. € | -27 tis. € | -9 tis. € | -34 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 2. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54429994
- RÚZ ID
- 2050051
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 2. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat340 443 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 18. 3. 2022Registrácia platcu DPHSK2121678790