Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

MM express s. r. o.

aktívna
Horné Orešany 967, 91903, Horné Orešany
podľa §4, registrácia od 15. 4. 2022
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)348 tis. €
19,7 %vs 2024
Zisk (2025)-22 tis. €
316,2 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)21 tis. €
50,7 %vs 2024
Zadlženosť (2025)87 %
19,5 %Vysokávs 2024
ROE (2025)-102.8 %
538,5 %Stratavs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 20 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 31/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (348 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 87 % aktív
Silný rasttržby +20 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
22. 2. 2022
Sídlo
Horné Orešany 967, 91903, Horné Orešany
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-4,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)-13,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-102,8 %
  • Zadlženosť87 %
  • Kapitálová primeranosť13,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (348 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
31/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -6.23
  • netIncome: -21 658
  • revenue: 347 715
  • prevNetIncome: 10 018
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 13.38
  • equity: 21 058
  • assets: 157 389
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 86.62
  • equity: 21 058
  • assets: 157 389
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 29.73
  • revenueYoY: 19.74
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -4.17
  • netMargin: -6.23
  • ebitda: -14 491
  • revenue: 347 715
Altman Z''-Score0.23Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.26aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.33aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.53aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.16presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -13.76 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -13.76 % vs. predchádzajúce 6.45 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 86.62 % vs. predchádzajúce 72.51 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.21× vs. predchádzajúce 1.87×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -6.23 % vs. predchádzajúca 3.45 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.38 % vs. predchádzajúca 27.49 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE -103 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (21058 €) — nereprezentatívne.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 20 % na 348 tis. € — stabilný organický rast.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -6.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby348 tis. €290 tis. €+19,7 %
EBITDA-14 tis. €17 tis. €−184,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-13 tis. €15 tis. €−184,8 %
Čistý zisk-22 tis. €10 tis. €−316,2 %
Aktíva157 tis. €155 tis. €+1,3 %
Vlastné imanie21 tis. €43 tis. €−50,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 22. 2. 2022Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby