WELDER expert, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +5.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (4,3 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 3. 2022
- Sídlo
- Areál PPS 1732/1732, 96223, Očová
- EBITDA marža1,6 %
- ROA (návratnosť aktív)7,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,8 %
- Zadlženosť59 %
- Kapitálová primeranosť41,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.901netIncome: 39 032revenue: 4 329 899prevNetIncome: 13 168
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 41.41equity: 232 106assets: 560 520
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 58.59equity: 232 106assets: 560 520
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 13.27revenueYoY: 5.41validHistoryYears: 4.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.64netMargin: 0.901ebitda: 70 942revenue: 4 329 899
Altman Z''-Score3.60Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.81 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.72 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.74 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.96 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.96 % vs. predchádzajúce 2.79 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 58.59 % vs. predchádzajúce 59.07 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.72× vs. predchádzajúce 8.71×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.90 % vs. predchádzajúca 0.32 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.41 % vs. predchádzajúca 40.93 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 5 % na 4.3 mil. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 41 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4,3 mil. € | 4,1 mil. € | +5,4 % |
| EBITDA | 71 tis. € | 46 tis. € | +53,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 64 tis. € | 42 tis. € | +53,0 % |
| Čistý zisk | 39 tis. € | 13 tis. € | +196,4 % |
| Aktíva | 561 tis. € | 472 tis. € | +18,8 % |
| Vlastné imanie | 232 tis. € | 193 tis. € | +20,2 % |
- 11. 3. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie41.4%
- Cudzie zdroje58.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 4,3 mil. € | 561 tis. € | 232 tis. € | 71 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 4,1 mil. € | 472 tis. € | 193 tis. € | 46 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,8 mil. € | 572 tis. € | 180 tis. € | 99 tis. € | 62 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,0 mil. € | 493 tis. € | 118 tis. € | 149 tis. € | 113 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 3. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kovoobrábanieod 14. 9. 2024
- 2Zámočníctvood 14. 9. 2024
- 3Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 11. 3. 2022
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 3. 2022
- 5Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 11. 3. 2022
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 3. 2022
- 7Čistiace a upratovacie službyod 11. 3. 2022
- 8Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 11. 3. 2022
- 9Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 3. 2022
- 10Administratívne službyod 11. 3. 2022
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 3. 2022
- 12Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 3. 2022
- 13Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 3. 2022
- 14Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 3. 2022
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 11. 3. 2022
- 16Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 11. 3. 2022
- 17Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 11. 3. 2022
- 18Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 11. 3. 2022
- 19Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 3. 2022
- 20Vedenie účtovníctvaod 11. 3. 2022
- 21Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 11. 3. 2022
- 22Dizajnérske činnostiod 11. 3. 2022
- 23Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 11. 3. 2022
- 24Montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 11. 3. 2022
- 25Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 11. 3. 2022
- 26Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 11. 3. 2022
- 27Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 11. 3. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54435030
- RÚZ ID
- 2057734
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 3. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat4 329 899 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 20. 5. 2022Registrácia platcu DPHSK2121697721