Maumachi s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 89 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 67/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (92 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 2. 2022
- Sídlo
- Wattova 24, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža11,9 %
- ROA (návratnosť aktív)7,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,5 %
- Zadlženosť10 %
- Kapitálová primeranosť89,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.81netIncome: 9 008revenue: 91 847prevNetIncome: 1 558
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 89.68equity: 105 396assets: 117 518
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 10.32equity: 105 396assets: 117 518
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -32.07revenueYoY: 89.39validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.95netMargin: 9.81ebitda: 10 974revenue: 91 847
Altman Z''-Score11.84Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.77 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.53 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 9.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.67 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.67 % vs. predchádzajúce 1.43 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 10.32 % vs. predchádzajúce 13.21 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.78× vs. predchádzajúce 0.44×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.81 % vs. predchádzajúca 3.21 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 89.68 % vs. predchádzajúca 86.79 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 89 % na 92 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 9.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 90 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+89 %) ako vlastné imanie (+11 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 92 tis. € | 48 tis. € | +89,4 % |
| EBITDA | 11 tis. € | 3 tis. € | +242,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | 3 tis. € | +242,3 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | 2 tis. € | +478,2 % |
| Aktíva | 118 tis. € | 109 tis. € | +7,5 % |
| Vlastné imanie | 105 tis. € | 95 tis. € | +11,1 % |
- 24. 2. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie89.7%
- Cudzie zdroje10.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 92 tis. € | 118 tis. € | 105 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 48 tis. € | 109 tis. € | 95 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 47 tis. € | 70 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | 26 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 293 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 2. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54443415
- RÚZ ID
- 2058103
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 2. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat292 990 EUR · rok 2022
- 1. 9. 2022Registrácia platcu DPHSK2121683377