Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Blažo & Martinkovič s. r. o.

aktívna
Jiráskova 23, 91702, Trnava
podľa §4, registrácia od 15. 10. 2022
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)76 tis. €
34,6 %vs 2023
Zisk (2024)606 €
104,7 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)-8 tis. €
7,3 %vs 2023
Zadlženosť (2024)111 %
1,7 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-7.9 %
105,0 %Stratavs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 35 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 30/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (76 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Nízka maržačistá marža len 0.8 %
Silný rasttržby +35 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
25. 2. 2022
Sídlo
Jiráskova 23, 91702, Trnava
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)0,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť111 %
  • Kapitálová primeranosť-10,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (76 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
30/ 100Slabá
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.795
  • netIncome: 606.00
  • revenue: 76 225
  • prevNetIncome: -13 018
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -10.81
  • equity: -7 677
  • assets: 71 035
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 110.81
  • equity: -7 677
  • assets: 71 035
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 7.02
  • revenueYoY: 34.64
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 4.26
  • netMargin: 0.795
  • ebitda: 3 248
  • revenue: 76 225
Altman Z''-Score-0.64Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-0.21aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.58aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.26aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.10presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 0.85 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.85 % vs. predchádzajúce -19.92 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 110.81 % vs. predchádzajúce 112.67 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.07× vs. predchádzajúce 0.87×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.80 % vs. predchádzajúca -22.99 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -10.81 % vs. predchádzajúca -12.67 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 35 % na 76 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Upozornenie

    Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+35 %) ako vlastné imanie (+7 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby76 tis. €57 tis. €+34,6 %
EBITDA3 tis. €-12 tis. €+126,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)3 tis. €-11 tis. €+126,7 %
Čistý zisk606 €-13 tis. €+104,7 %
Aktíva71 tis. €65 tis. €+8,7 %
Vlastné imanie-8 tis. €-8 tis. €+7,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 25. 2. 2022Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby