Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Gastronomic s.r.o.

aktívna
Baltská 5170/1, 82107, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
podľa §4, registrácia od 1. 1. 2023
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2023)76 tis. €
7,9 %vs 2022
Zisk (2023)-5 tis. €
249×vs 2022
Vlastné imanie (2023)477 €
90,4 %vs 2022
Zadlženosť (2023)98 %
46,2 %Vysokávs 2022
ROE (2023)-944.4 %
2613×Stratavs 2022

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -7.9 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 9/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (76 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 2 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 98 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
29. 3. 2022
Sídlo
Baltská 5170/1, 82107, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-5,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)-18,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-944,4 %
  • Zadlženosť98 %
  • Kapitálová primeranosť1,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (76 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
9/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -5.91
  • netIncome: -4 505
  • revenue: 76 174
  • prevNetIncome: -18.00
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 1.91
  • equity: 477.00
  • assets: 25 025
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 98.09
  • equity: 477.00
  • assets: 25 025
Rast6 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: -7.88
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -5.29
  • netMargin: -5.91
  • ebitda: -4 032
  • revenue: 76 174
Altman Z''-Score-1.45Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.04aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.59aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.92aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.02presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -18.00 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -18.00 % vs. predchádzajúce -0.12 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 98.09 % vs. predchádzajúce 67.09 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.04× vs. predchádzajúce 5.46×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -5.91 % vs. predchádzajúca -0.02 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.91 % vs. predchádzajúca 32.91 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE -944 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (477 €) — nereprezentatívne.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 8 % na 76 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -5.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby76 tis. €83 tis. €−7,9 %
EBITDA-4 tis. €373 €−12×
Prevádzkový výsledok (EBIT)-4 tis. €336 €−12×
Čistý zisk-5 tis. €-18 €−249×
Aktíva25 tis. €15 tis. €+65,3 %
Vlastné imanie477 €5 tis. €−90,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 29. 3. 2022Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
  • 1. 1. 2023Registrácia platcu DPH
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby