Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

PHEL instal s. r. o.

aktívna
Mojš 10, 01001, Mojš
podľa §4, registrácia od 1. 5. 2022
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)61 tis. €
7,2 %vs 2023
Zisk (2024)1 tis. €
24×vs 2023
Vlastné imanie (2024)11 tis. €
11,3 %vs 2023
Zadlženosť (2024)60 %
5,2 %Strednávs 2023
ROE (2024)10.1 %
22×Dobrévs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -7.2 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 61/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (61 tis. €).

Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
23. 2. 2022
Sídlo
Mojš 10, 01001, Mojš
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža5,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)4,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)10,1 %
  • Zadlženosť60 %
  • Kapitálová primeranosť39,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (61 tis. €).
61/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.90
  • netIncome: 1 161
  • revenue: 60 966
  • prevNetIncome: 46.00
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 39.95
  • equity: 11 475
  • assets: 28 724
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 60.05
  • equity: 11 475
  • assets: 28 724
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 141.93
  • revenueYoY: -7.16
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 5.74
  • netMargin: 1.90
  • ebitda: 3 497
  • revenue: 60 966
Altman Z''-Score2.37Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.79aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.19aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.70aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.70presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 4.04 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.04 % vs. predchádzajúce 0.16 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 60.05 % vs. predchádzajúce 63.36 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.12× vs. predchádzajúce 2.33×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.90 % vs. predchádzajúca 0.07 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 39.95 % vs. predchádzajúca 36.64 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 7 % na 61 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 40 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby61 tis. €66 tis. €−7,2 %
EBITDA3 tis. €1 tis. €+144,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)3 tis. €1 tis. €+144,7 %
Čistý zisk1 tis. €46 €+24×
Aktíva29 tis. €28 tis. €+2,0 %
Vlastné imanie11 tis. €10 tis. €+11,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 23. 2. 2022Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby