Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

oriAni, spol. s r.o.

aktívna
Pokroku 185/19, 04011, Košice - mestská časť Západ
podľa §4, registrácia od 6. 7. 2022
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2023)95 tis. €
267×vs 2022
Zisk (2023)-1 tis. €
80,4 %vs 2022
Vlastné imanie (2023)2 tis. €
39,8 %vs 2022
Zadlženosť (2023)92 %
17,4 %Vysokávs 2022
ROE (2023)-66.0 %
67,5 %Stratavs 2022

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 26711 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 22/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (95 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 92 % aktív
Silný rasttržby +26711 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
5. 3. 2022
Sídlo
Pokroku 185/19, 04011, Košice - mestská časť Západ
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-1,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)-5,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-66,0 %
  • Zadlženosť92 %
  • Kapitálová primeranosť7,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (95 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
22/ 100Riziková
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -1.38
  • netIncome: -1 311
  • revenue: 95 178
  • prevNetIncome: -6 704
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 7.69
  • equity: 1 985
  • assets: 25 798
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 92.31
  • equity: 1 985
  • assets: 25 798
Rast18 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY: 26 710,704
  • validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -1.05
  • netMargin: -1.38
  • ebitda: -1 000
  • revenue: 95 178
Altman Z''-Score-1.00Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.15aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.01aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.22aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.09presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -5.08 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -5.08 % vs. predchádzajúce -43.48 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 92.31 % vs. predchádzajúce 78.62 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 3.69× vs. predchádzajúce 0.02×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1.38 % vs. predchádzajúca -1888.45 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.69 % vs. predchádzajúca 21.38 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +26711 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 26711 % na 95 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -1.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Info

    Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 355 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby95 tis. €355 €+267×
EBITDA-1 tis. €-7 tis. €+85,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-900 €-6 tis. €+85,0 %
Čistý zisk-1 tis. €-7 tis. €+80,4 %
Aktíva26 tis. €15 tis. €+67,3 %
Vlastné imanie2 tis. €3 tis. €−39,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 5. 3. 2022Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
  • 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby