ORIM GROUP s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 23 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,7 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 3. 2022
- Sídlo
- Galvaniho 5890/7, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža1,4 %
- ROA (návratnosť aktív)4,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,4 %
- Zadlženosť38 %
- Kapitálová primeranosť62,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.695netIncome: 18 780revenue: 2 703 996prevNetIncome: 5 418
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 62.21equity: 294 748assets: 473 820
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 37.79equity: 294 748assets: 473 820
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 55.77revenueYoY: 23.28validHistoryYears: 4.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.40netMargin: 0.695ebitda: 37 747revenue: 2 703 996
Altman Z''-Score3.68Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.27 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.46 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.73 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.96 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.96 % vs. predchádzajúce 3.27 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 37.79 % vs. predchádzajúce 84.58 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.71× vs. predchádzajúce 13.25×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.69 % vs. predchádzajúca 0.25 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.21 % vs. predchádzajúca 15.42 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 23 % na 2.7 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 62 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1055 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,7 mil. € | 2,2 mil. € | +23,3 % |
| EBITDA | 38 tis. € | 22 tis. € | +68,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 34 tis. € | 20 tis. € | +68,2 % |
| Čistý zisk | 19 tis. € | 5 tis. € | +246,6 % |
| Aktíva | 474 tis. € | 165 tis. € | +186,3 % |
| Vlastné imanie | 295 tis. € | 26 tis. € | +11× |
- 4. 3. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie62.2%
- Cudzie zdroje37.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,7 mil. € | 474 tis. € | 295 tis. € | 38 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,2 mil. € | 165 tis. € | 26 tis. € | 22 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 842 tis. € | 342 tis. € | 20 tis. € | 133 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 715 tis. € | 236 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla1. 12. 2022 → 27. 3. 2026
Galvaniho 6, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti4. 3. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla4. 3. 2022 → 30. 11. 2022
Galvaniho 4326/12, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 20. 6. 2025
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 4. 3. 2022
- 3Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 4. 3. 2022
- 4Informačná činnosťod 4. 3. 2022
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 3. 2022
- 6Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 4. 3. 2022
- 7Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 3. 2022
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 3. 2022
- 9Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 4. 3. 2022
- 10Čistiace a upratovacie službyod 4. 3. 2022
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 4. 3. 2022
- 12Poskytovanie služieb osobného charakteruod 4. 3. 2022
- 13Kuriérske službyod 4. 3. 2022
- 14Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 4. 3. 2022
- 15Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 3. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54460760
- RÚZ ID
- 2056788
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 3. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat2 703 996 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 12. 2022Zmena sídlaGalvaniho 6, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 10. 5. 2022Registrácia platcu DPHSK2121687612
- 4. 3. 2022Zmena sídlaGalvaniho 4326/12, Bratislava - mestská časť Ružinov