MS Plant Service, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 135 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (4,3 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 4. 2022
- Sídlo
- Dvojkrížna ulica 12227/49, 82106, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- EBITDA marža2,3 %
- ROA (návratnosť aktív)6,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)53,6 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť11,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.05netIncome: 44 622revenue: 4 263 576prevNetIncome: 18 557
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.66equity: 83 190assets: 713 359
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.34equity: 83 190assets: 713 359
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 464.23revenueYoY: 135.10validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.30netMargin: 1.05ebitda: 98 267revenue: 4 263 576
Altman Z''-Score1.51Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.36 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.79 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.26 % vs. predchádzajúce 4.79 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.34 % vs. predchádzajúce 90.04 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.98× vs. predchádzajúce 4.68×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.05 % vs. predchádzajúca 1.02 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.66 % vs. predchádzajúca 9.96 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 135 % na 4.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+135 %), aktíva (+84 %), vlastné imanie (+116 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4,3 mil. € | 1,8 mil. € | +135,1 % |
| EBITDA | 98 tis. € | 35 tis. € | +184,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 88 tis. € | 31 tis. € | +184,3 % |
| Čistý zisk | 45 tis. € | 19 tis. € | +140,5 % |
| Aktíva | 713 tis. € | 387 tis. € | +84,2 % |
| Vlastné imanie | 83 tis. € | 39 tis. € | +115,7 % |
- 21. 4. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.7%
- Cudzie zdroje88.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 4,3 mil. € | 713 tis. € | 83 tis. € | 98 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,8 mil. € | 387 tis. € | 39 tis. € | 35 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 134 tis. € | 68 tis. € | 20 tis. € | 20 tis. € | 15 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 4. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla21. 4. 2022 → 11. 12. 2024
Karpatské námestie 10A, Bratislava - mestská časť Rača
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 4. 2022
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 4. 2022
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 4. 2022
- 4Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 4. 2022
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 21. 4. 2022
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 4. 2022
- 7Kuriérske službyod 21. 4. 2022
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 4. 2022
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 4. 2022
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 4. 2022
- 11Sťahovacie službyod 21. 4. 2022
- 12Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 21. 4. 2022
- 13Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 21. 4. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54474892
- RÚZ ID
- 2070709
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 4. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat4 263 576 EUR · rok 2024
- 1. 1. 2024Registrácia platcu DPHSK2121720216
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 21. 4. 2022Zmena sídlaKarpatské námestie 10A, Bratislava - mestská časť Rača