PROARMS SK, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 37 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (239 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 3. 2022
- Sídlo
- Prievidzská 112/24, 97213, Nitrianske Pravno
- EBITDA marža-18,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-24,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť144 %
- Kapitálová primeranosť-43,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -23.13netIncome: -55 274revenue: 239 003prevNetIncome: -45 495
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -43.67equity: -99 675assets: 228 234
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 143.67equity: -99 675assets: 228 234
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 94.29revenueYoY: -37.32validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -18.08netMargin: -23.13ebitda: -43 221revenue: 239 003
Altman Z''-Score-4.11Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.85 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -24.22 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -24.22 % vs. predchádzajúce -15.83 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 143.67 % vs. predchádzajúce 115.45 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.05× vs. predchádzajúce 1.33×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -23.13 % vs. predchádzajúca -11.93 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -43.67 % vs. predchádzajúca -15.45 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 37 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -23.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 239 tis. € | 381 tis. € | −37,3 % |
| EBITDA | -43 tis. € | -34 tis. € | −26,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -39 tis. € | -31 tis. € | −26,1 % |
| Čistý zisk | -55 tis. € | -45 tis. € | −21,5 % |
| Aktíva | 228 tis. € | 287 tis. € | −20,6 % |
| Vlastné imanie | -100 tis. € | -44 tis. € | −124,5 % |
- 16. 3. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 328 tis. €
- Aktíva spolu
- 228 tis. €
- Vlastné imanie
- −100 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 239 tis. € | 228 tis. € | -100 tis. € | -43 tis. € | -55 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 381 tis. € | 287 tis. € | -44 tis. € | -34 tis. € | -45 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 63 tis. € | 321 tis. € | 1 tis. € | -25 tis. € | -29 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 3. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla16. 3. 2022 → 26. 5. 2022
Prievidzská 24, Nitrianske Pravno
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Nákup, predaj, sprostredkovateľská činnosť alebo preprava zbraní a strelivaod 27. 5. 2022
- 2Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 27. 5. 2022
- 3Uskutočňovanie športovej, kultúrnej, vzdelávacej alebo záujmovej činnostiod 27. 5. 2022
- 4Prevádzkovanie strelniceod 27. 5. 2022
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 3. 2022
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 16. 3. 2022
- 7Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 16. 3. 2022
- 8Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 16. 3. 2022
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 16. 3. 2022
- 10Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 16. 3. 2022
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 16. 3. 2022
- 12Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 16. 3. 2022
- 13Dizajnérske činnostiod 16. 3. 2022
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 16. 3. 2022
- 15Čistiace a upratovacie službyod 16. 3. 2022
- 16Administratívne službyod 16. 3. 2022
- 17Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 16. 3. 2022
- 18Poskytovanie služieb osobného charakteruod 16. 3. 2022
- 19Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 16. 3. 2022
- 20Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 16. 3. 2022
- 21Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 16. 3. 2022
- 22Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 16. 3. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54478138
- RÚZ ID
- 2054501
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 3. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat381 309 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 7. 2022Registrácia platcu DPHSK2121691803
- 16. 3. 2022Zmena sídlaPrievidzská 24, Nitrianske Pravno