SIVE, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 10693 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 39/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (254 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 3. 2022
- Sídlo
- Oščadnica 2143/2143, 02301, Oščadnica
- EBITDA marža3,8 %
- ROA (návratnosť aktív)7,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)50,9 %
- Zadlženosť85 %
- Kapitálová primeranosť15,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.86netIncome: 7 263revenue: 253 626prevNetIncome: 1 998
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.27equity: 14 261assets: 93 408
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 84.73equity: 14 261assets: 93 408
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 10 692,596validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.80netMargin: 2.86ebitda: 9 639revenue: 253 626
Altman Z''-Score1.40Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.30 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.59 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.78 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.78 % vs. predchádzajúce 27.18 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 84.73 % vs. predchádzajúce 4.79 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.72× vs. predchádzajúce 0.32×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.86 % vs. predchádzajúca 85.02 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.27 % vs. predchádzajúca 95.21 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +10693 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 10693 % na 254 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 15 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 2350 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 254 tis. € | 2 tis. € | +107× |
| EBITDA | 10 tis. € | 2 tis. € | +310,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | 2 tis. € | +310,2 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 2 tis. € | +263,5 % |
| Aktíva | 93 tis. € | 7 tis. € | +12× |
| Vlastné imanie | 14 tis. € | 7 tis. € | +103,8 % |
- 5. 3. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.3%
- Cudzie zdroje84.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 254 tis. € | 93 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 3. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inštalácia, servis, údržba, oprava alebo vyraďovanie zariadení s obsahom fluórovaných skleníkových plynovod 7. 5. 2025
- 2Kontrola úniku fluórovaných skleníkových plynov zo zariadeníod 7. 5. 2025
- 3Zhodnotenie fluórovaných skleníkových plynovod 7. 5. 2025
- 4Zneškodňovanie fluórovaných skleníkových plynov vrátane podnikania v oblasti nakladania s odpadmi s obsahom fluórovaných skleníkových plynovod 7. 5. 2025
- 5Uvádzanie fluórovaných skleníkových plynov na trhod 7. 5. 2025
- 6Inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 7. 5. 2025
- 7Servis a údržba chladiacich a klimatizačných zariadení a tepelných čerpadiel s obsahom kontrolovanej látkyod 7. 5. 2025
- 8Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 5. 3. 2022
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 3. 2022
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 5. 3. 2022
- 11Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 3. 2022
- 12Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 3. 2022
- 13Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 5. 3. 2022
- 14Administratívne službyod 5. 3. 2022
- 15Prevádzkovanie úschovníod 5. 3. 2022
- 16Kuriérske službyod 5. 3. 2022
- 17Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 5. 3. 2022
- 18Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 5. 3. 2022
- 19Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 5. 3. 2022
- 20Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 5. 3. 2022
- 21Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 3. 2022
- 22Faktoring a forfaitingod 5. 3. 2022
- 23Fotografické službyod 5. 3. 2022
- 24Dizajnérske činnostiod 5. 3. 2022
- 25Informačná činnosťod 5. 3. 2022
- 26Čistiace a upratovacie službyod 5. 3. 2022
- 27Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 5. 3. 2022
- 28Služby požičovníod 5. 3. 2022
- 29Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 5. 3. 2022
- 30Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 3. 2022
- 31Prevádzkovanie výdajne stravyod 5. 3. 2022
- 32Prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 3. 2022
- 33Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 3. 2022
- 34Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 3. 2022
- 35Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 3. 2022
- 36Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 5. 3. 2022
- 37Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 3. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54487111
- RÚZ ID
- 2055977
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 3. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat253 626 EUR · rok 2025
- 24. 7. 2025Registrácia platcu DPHSK2121829358
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna