Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Družstvo Záhradky Hradová

aktívna
Karpatská 25, 05201, Spišská Nová Ves
205
Tržby (2025)
Zisk (2025)-540 €
58,8 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)630 €
46,2 %vs 2024
Zadlženosť (2025)59 %
145,9 %Strednávs 2024
ROE (2025)-85.7 %
195,0 %Stratavs 2024

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 58/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Základné informácie
Právna forma
205
Dátum vzniku
26. 4. 2022
Sídlo
Karpatská 25, 05201, Spišská Nová Ves
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža
  • ROA (návratnosť aktív)-35,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-85,7 %
  • Zadlženosť59 %
  • Kapitálová primeranosť40,9 %

Finančné zdravie

je dlhodobo stratová.
58/ 100Stabilná
Ziskovosť10 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin:
  • netIncome: -540.00
  • revenue:
  • prevNetIncome: -340.00
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 40.91
  • equity: 630.00
  • assets: 1 540
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 59.09
  • equity: 630.00
  • assets: 1 540
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY:
  • validHistoryYears: 0.000
Efektivita10 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin:
  • netMargin:
  • ebitda: -200.00
  • revenue:
Altman Z''-Score-1.14Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.81aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.93aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.74aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.73presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -35.06 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -35.06 % vs. predchádzajúce -22.08 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 59.09 % vs. predchádzajúce 24.03 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 40.91 % vs. predchádzajúca 75.97 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Kapitálová primeranosť 41 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby
EBITDA-200 €
Prevádzkový výsledok (EBIT)-180 €
Čistý zisk-540 €-340 €−58,8 %
Aktíva2 tis. €2 tis. €+0,0 %
Vlastné imanie630 €1 tis. €−46,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 26. 4. 2022Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby