Funny Business s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 94 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (4 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 3. 2022
- Sídlo
- Dolný Bar 621, 93014, Dolný Bar
- EBITDA marža49,9 %
- ROA (návratnosť aktív)4,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)21,2 %
- Zadlženosť78 %
- Kapitálová primeranosť21,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 40.63netIncome: 1 499revenue: 3 689prevNetIncome: 220.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.72equity: 7 077assets: 32 576
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 78.28equity: 7 077assets: 32 576
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -56.28revenueYoY: -94.08validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 49.85netMargin: 40.63ebitda: 1 839revenue: 3 689
Altman Z''-Score1.25Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.32 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.60 % vs. predchádzajúce 0.76 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 78.28 % vs. predchádzajúce 80.66 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.11× vs. predchádzajúce 2.16×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 40.63 % vs. predchádzajúca 0.35 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.72 % vs. predchádzajúca 19.34 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 3689 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 94 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 40.6 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.41 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 49.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 22 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4 tis. € | 62 tis. € | −94,1 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 279 € | +559,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 251 € | +559,1 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 220 € | +581,4 % |
| Aktíva | 33 tis. € | 29 tis. € | +13,0 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 6 tis. € | +26,9 % |
- 16. 3. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.7%
- Cudzie zdroje78.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 4 tis. € | 33 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 62 tis. € | 29 tis. € | 6 tis. € | 279 € | 220 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 19 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 421 € | 358 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 3. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena16. 3. 2022 → 20. 9. 2022
Sensu lato s. r. o.
- Zmena sídla16. 3. 2022 → 3. 10. 2022
Mostná 13, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54498503
- RÚZ ID
- 2055590
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 3. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat62 342 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 16. 3. 2022Zmena obchodného mena→ Sensu lato s. r. o.
- 16. 3. 2022Zmena sídlaMostná 13, Nitra