Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Elit servis s. r. o.

aktívna
Stavbárska 5178/40, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2024)39 tis. €
5,0 %vs 2023
Zisk (2024)2 tis. €
13×vs 2023
Vlastné imanie (2024)6 tis. €
89,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)5 %
36,4 %Nízkavs 2023
ROE (2024)28.0 %
114×Výbornévs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -5.0 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 61/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (39 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 4 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 95 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 5 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
22. 3. 2022
Sídlo
Stavbárska 5178/40, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža5,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)26,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)28,0 %
  • Zadlženosť5 %
  • Kapitálová primeranosť94,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (39 tis. €), je zisková.
61/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 4.28
  • netIncome: 1 672
  • revenue: 39 096
  • prevNetIncome: -134.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 94.62
  • equity: 5 979
  • assets: 6 319
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 5.38
  • equity: 5 979
  • assets: 6 319
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 53.91
  • revenueYoY: -5.04
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 5.36
  • netMargin: 4.28
  • ebitda: 2 096
  • revenue: 39 096
Altman Z''-Score22.73Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.86aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.51aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.89aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0518.46presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 26.46 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 26.46 % vs. predchádzajúce -0.23 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 5.38 % vs. predchádzajúce 8.45 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 6.19× vs. predchádzajúce 0.69×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.28 % vs. predchádzajúca -0.33 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 94.62 % vs. predchádzajúca 91.55 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 89 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 39096 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 5 % na 39 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 4.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Pozitívne

    ROA 26.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby39 tis. €41 tis. €−5,0 %
EBITDA2 tis. €-70 €+31×
Prevádzkový výsledok (EBIT)2 tis. €-63 €+31×
Čistý zisk2 tis. €-134 €+13×
Aktíva6 tis. €59 tis. €−89,3 %
Vlastné imanie6 tis. €54 tis. €−89,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 22. 3. 2022Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby