PIK - VZT s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -4.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (90 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 3. 2022
- Sídlo
- Kutlíkova 1755/17, 85102, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža24,4 %
- ROA (návratnosť aktív)41,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)78,1 %
- Zadlženosť47 %
- Kapitálová primeranosť53,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 21.79netIncome: 19 642revenue: 90 130prevNetIncome: 16 770
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 53.21equity: 25 142assets: 47 251
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 46.79equity: 25 142assets: 47 251
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 60.36revenueYoY: -4.01validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 24.36netMargin: 21.79ebitda: 21 959revenue: 90 130
Altman Z''-Score8.90Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.65 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.19 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 41.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 41.57 % vs. predchádzajúce 42.19 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 46.79 % vs. predchádzajúce 43.98 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.91× vs. predchádzajúce 2.36×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 21.79 % vs. predchádzajúca 17.86 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 53.21 % vs. predchádzajúca 56.02 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 21.8 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.22 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 24.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 53 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 90 tis. € | 94 tis. € | −4,0 % |
| EBITDA | 22 tis. € | 21 tis. € | +3,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 19 tis. € | +3,0 % |
| Čistý zisk | 20 tis. € | 17 tis. € | +17,1 % |
| Aktíva | 47 tis. € | 40 tis. € | +18,9 % |
| Vlastné imanie | 25 tis. € | 22 tis. € | +12,9 % |
- 22. 3. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie53.2%
- Cudzie zdroje46.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 90 tis. € | 47 tis. € | 25 tis. € | 22 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 94 tis. € | 40 tis. € | 22 tis. € | 21 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 89 tis. € | 31 tis. € | 21 tis. € | 21 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 22 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 3. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54503612
- RÚZ ID
- 2063626
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 3. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat93 895 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 8. 2023Registrácia platcu DPHSK2121710558
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna