MGMARKO s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 178 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (616 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 4. 2022
- Sídlo
- Veľká Mača 157, 92532, Veľká Mača
- EBITDA marža3,1 %
- ROA (návratnosť aktív)5,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)57,1 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť9,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.06netIncome: 12 694revenue: 616 169prevNetIncome: 6 813
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.77equity: 22 244assets: 227 778
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.23equity: 22 244assets: 227 778
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 62.27revenueYoY: 178.05validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.10netMargin: 2.06ebitda: 19 099revenue: 616 169
Altman Z''-Score0.71Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.19 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.48 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.57 % vs. predchádzajúce 7.93 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.23 % vs. predchádzajúce 88.89 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.71× vs. predchádzajúce 2.58×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.06 % vs. predchádzajúca 3.07 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.77 % vs. predchádzajúca 11.11 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 178 % na 616 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+178 %), aktíva (+165 %), vlastné imanie (+133 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 616 tis. € | 222 tis. € | +178,0 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 9 tis. € | +108,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 8 tis. € | +108,7 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 7 tis. € | +86,3 % |
| Aktíva | 228 tis. € | 86 tis. € | +165,1 % |
| Vlastné imanie | 22 tis. € | 10 tis. € | +132,9 % |
- 7. 4. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.8%
- Cudzie zdroje90.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 616 tis. € | 228 tis. € | 22 tis. € | 19 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 222 tis. € | 86 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 234 tis. € | 47 tis. € | 3 tis. € | -10 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 57 tis. € | 4 tis. € | -12 tis. € | -13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 4. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 4. 2022
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 7. 4. 2022
- 3výroba a hutnícke spracovanie kovovod 7. 4. 2022
- 4výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 7. 4. 2022
- 5podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 7. 4. 2022
- 6uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 4. 2022
- 7prípravné práce k realizácii stavbyod 7. 4. 2022
- 8dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 4. 2022
- 9údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 7. 4. 2022
- 10nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 7. 4. 2022
- 11prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 4. 2022
- 12reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 7. 4. 2022
- 13prenájom hnuteľných vecíod 7. 4. 2022
- 14čistiace a upratovacie službyod 7. 4. 2022
- 15prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 7. 4. 2022
- 16organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 7. 4. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54506514
- RÚZ ID
- 2063687
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 4. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat616 169 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 15. 3. 2023Registrácia platcu DPHSK2121711966
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna