M+E servis, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 28181 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 56/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (240 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 4. 2022
- Sídlo
- Hálova 1081/10, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža2,6 %
- ROA (návratnosť aktív)2,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,2 %
- Zadlženosť55 %
- Kapitálová primeranosť45,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.03netIncome: 2 473revenue: 240 104prevNetIncome: -947.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 45.40equity: 47 547assets: 104 738
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 54.60equity: 47 547assets: 104 738
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 211.63revenueYoY: 28 180,801validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.59netMargin: 1.03ebitda: 6 228revenue: 240 104
Altman Z''-Score2.17Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.89 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.34 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.87 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.36 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.36 % vs. predchádzajúce -17.76 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 54.60 % vs. predchádzajúce 4.86 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.29× vs. predchádzajúce 0.16×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.03 % vs. predchádzajúca -111.54 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 45.40 % vs. predchádzajúca 95.14 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +28181 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 28181 % na 240 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 45 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 849 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 240 tis. € | 849 € | +282× |
| EBITDA | 6 tis. € | -520 € | +13× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | -468 € | +13× |
| Čistý zisk | 2 tis. € | -947 € | +361,1 % |
| Aktíva | 105 tis. € | 5 tis. € | +19× |
| Vlastné imanie | 48 tis. € | 5 tis. € | +837,1 % |
- 7. 4. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie45.4%
- Cudzie zdroje54.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 240 tis. € | 105 tis. € | 48 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Mimoriadna | 849 € | 5 tis. € | 5 tis. € | -520 € | -947 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 25 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 748 € | 522 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 4. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Opravy karosériíod 7. 4. 2022
- 2Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 7. 4. 2022
- 3Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 4. 2022
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 7. 4. 2022
- 5Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 7. 4. 2022
- 6Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 7. 4. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54512077
- RÚZ ID
- 2066102
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 4. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat240 104 EUR · rok 2024
- 10. 1. 2024Registrácia platcu DPHSK2121711020
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Mimoriadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna