REFRAWORKS s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 75 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 24/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti.
Firma dosahuje tržby (114 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 3. 2022
- Sídlo
- V.Clementisa 58, 91701, Trnava
- EBITDA marža-15,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-31,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-49,6 %
- Zadlženosť37 %
- Kapitálová primeranosť62,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -19.39netIncome: -22 049revenue: 113 726prevNetIncome: 61 014
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 62.60equity: 44 465assets: 71 034
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 37.40equity: 44 465assets: 71 034
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -11.67revenueYoY: -75.29validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -15.82netMargin: -19.39ebitda: -17 990revenue: 113 726
Altman Z''-Score4.86Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.45 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -31.04 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -31.04 % vs. predchádzajúce 41.06 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 37.40 % vs. predchádzajúce 55.24 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.60× vs. predchádzajúce 3.10×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -19.39 % vs. predchádzajúca 13.25 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.60 % vs. predchádzajúca 44.76 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 52 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 75 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -19.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 63 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 114 tis. € | 460 tis. € | −75,3 % |
| EBITDA | -18 tis. € | 79 tis. € | −122,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -16 tis. € | 71 tis. € | −122,8 % |
| Čistý zisk | -22 tis. € | 61 tis. € | −136,1 % |
| Aktíva | 71 tis. € | 149 tis. € | −52,2 % |
| Vlastné imanie | 44 tis. € | 67 tis. € | −33,1 % |
- 26. 3. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie62.6%
- Cudzie zdroje37.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 114 tis. € | 71 tis. € | 44 tis. € | -18 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 460 tis. € | 149 tis. € | 67 tis. € | 79 tis. € | 61 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 208 tis. € | 54 tis. € | 25 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 165 tis. € | 59 tis. € | 28 tis. € | 30 tis. € | 23 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 3. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54514631
- RÚZ ID
- 2064729
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 3. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat460 317 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 15. 6. 2022Registrácia platcu DPHSK2121703474