Speed Trade International s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1258 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje významné tržby (6,2 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 3. 2022
- Sídlo
- Myslavská 397/251, 04016, Košice - mestská časť Myslava
- EBITDA marža1,7 %
- ROA (návratnosť aktív)5,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)90,9 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.805netIncome: 50 047revenue: 6 220 511prevNetIncome: 10 445
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.50equity: 55 047assets: 846 938
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.50equity: 55 047assets: 846 938
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1 021,885revenueYoY: 1 258,066validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.70netMargin: 0.805ebitda: 105 944revenue: 6 220 511
Altman Z''-Score1.23Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.71 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.91 % vs. predchádzajúce 10.64 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.50 % vs. predchádzajúce 84.27 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.34× vs. predchádzajúce 4.66×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.80 % vs. predchádzajúca 2.28 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.50 % vs. predchádzajúca 15.73 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1258 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1258 % na 6.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1258 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6,2 mil. € | 458 tis. € | +13× |
| EBITDA | 106 tis. € | 28 tis. € | +275,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 95 tis. € | 25 tis. € | +275,0 % |
| Čistý zisk | 50 tis. € | 10 tis. € | +379,1 % |
| Aktíva | 847 tis. € | 98 tis. € | +762,5 % |
| Vlastné imanie | 55 tis. € | 15 tis. € | +256,4 % |
- 31. 3. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.5%
- Cudzie zdroje93.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 6,2 mil. € | 847 tis. € | 55 tis. € | 106 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 458 tis. € | 98 tis. € | 15 tis. € | 28 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 49 tis. € | 31 tis. € | 27 tis. € | 26 tis. € | 22 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 3. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54518431
- RÚZ ID
- 2065189
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 3. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat6 220 511 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 4. 2023Registrácia platcu DPHSK2121719985
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna