ZA & ZA s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (51 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 4. 2022
- Sídlo
- Bizetova 460/6, 94911, Nitra
- EBITDA marža12,1 %
- ROA (návratnosť aktív)19,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)100,0 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť19,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 12.11netIncome: 6 183revenue: 51 038prevNetIncome: 1 446
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 19.74equity: 6 183assets: 31 324
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 80.26equity: 6 183assets: 31 324
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.08revenueYoY: 2.98validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.11netMargin: 12.11ebitda: 6 183revenue: 51 038
Altman Z''-Score2.78Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.39 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 19.74 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.74 % vs. predchádzajúce 6.46 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 80.26 % vs. predchádzajúce 93.54 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.63× vs. predchádzajúce 2.22×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 12.11 % vs. predchádzajúca 2.92 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.74 % vs. predchádzajúca 6.46 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 12.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 19.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 51 tis. € | 50 tis. € | +3,0 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 14 tis. € | −54,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 12 tis. € | −54,9 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 1 tis. € | +327,6 % |
| Aktíva | 31 tis. € | 22 tis. € | +40,0 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 1 tis. € | +327,6 % |
- 2. 4. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie19.7%
- Cudzie zdroje80.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 51 tis. € | 31 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 50 tis. € | 22 tis. € | 1 tis. € | 14 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 45 tis. € | 35 tis. € | 7 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 4. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54525306
- RÚZ ID
- 2062621
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 4. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat51 038 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna