Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

NZB Holding s.r.o.

aktívna
Na Kope VI 975/7, 04016, Košice - mestská časť Myslava
podľa §4, registrácia od 29. 1. 2026
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)30 tis. €
36,1 %vs 2023
Zisk (2024)17 tis. €
288,4 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)31 tis. €
124,6 %vs 2023
Zadlženosť (2024)13 %
28,8 %Nízkavs 2023
ROE (2024)55.5 %
73,0 %Výbornévs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 36 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 100/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (30 tis. €), je zisková.

Pokles tržiebtržby -36 % medziročne
Vysoká ziskovosťčistá marža 56 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 87 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
5. 4. 2022
Sídlo
Na Kope VI 975/7, 04016, Košice - mestská časť Myslava
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža66,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)48,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)55,5 %
  • Zadlženosť13 %
  • Kapitálová primeranosť87,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (30 tis. €), je zisková.
100/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 56.44
  • netIncome: 16 961
  • revenue: 30 050
  • prevNetIncome: 4 367
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 87.05
  • equity: 30 578
  • assets: 35 125
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 12.95
  • equity: 30 578
  • assets: 35 125
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 145.15
  • revenueYoY: -36.06
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 66.72
  • netMargin: 56.44
  • ebitda: 20 050
  • revenue: 30 050
Altman Z''-Score14.41Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.71aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.262.37aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.723.26aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.057.06presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 48.29 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 48.29 % vs. predchádzajúce 28.85 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 12.95 % vs. predchádzajúce 10.05 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.86× vs. predchádzajúce 3.10×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 56.44 % vs. predchádzajúca 9.29 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 87.05 % vs. predchádzajúca 89.95 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 30050 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 36 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 56.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.56 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 66.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 87 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby30 tis. €47 tis. €−36,1 %
EBITDA20 tis. €5 tis. €+285,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)18 tis. €5 tis. €+285,6 %
Čistý zisk17 tis. €4 tis. €+288,4 %
Aktíva35 tis. €15 tis. €+132,0 %
Vlastné imanie31 tis. €14 tis. €+124,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 5. 4. 2022Založenie spoločnosti
  • 30. 12. 2025Registrácia platcu DPH
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby