Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

L+A reality s.r.o. v likvidácii

aktívna
Vyhne 485, 96602, Vyhne
bývalá registrácia podľa §7a, od 26. 7. 2022
spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2026)185 €
99,6 %vs 2025
Zisk (2026)146 €
99,4 %vs 2025
Vlastné imanie (2026)-39 tis. €
0,4 %vs 2025
Zadlženosť (2026)525 %
2,1 %Vysokávs 2025
ROE (2026)-0.4 %
99,4 %Stratavs 2025

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 100 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 42/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (185 €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Pokles tržiebtržby -100 % medziročne
Vysoká ziskovosťčistá marža 79 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
30. 3. 2022
Sídlo
Vyhne 485, 96602, Vyhne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2026)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža83,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)1,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť525 %
  • Kapitálová primeranosť-424,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (185 €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
42/ 100Slabá
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 78.92
  • netIncome: 146.00
  • revenue: 185.00
  • prevNetIncome: 25 879
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -424.89
  • equity: -39 171
  • assets: 9 219
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 524.89
  • equity: -39 171
  • assets: 9 219
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -72.67
  • revenueYoY: -99.62
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 83.24
  • netMargin: 78.92
  • ebitda: 154.00
  • revenue: 185.00
Altman Z''-Score-24.74Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-8.36aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-15.62aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.10aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.85presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 1.58 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.58 % vs. predchádzajúce 272.61 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 524.89 % vs. predchádzajúce 514.18 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.02× vs. predchádzajúce 5.16×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 78.92 % vs. predchádzajúca 52.88 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -424.89 % vs. predchádzajúca -414.18 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 185 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 100 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 78.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.79 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 83.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2026)
Položka20262025Zmena
Tržby185 €49 tis. €−99,6 %
EBITDA154 €27 tis. €−99,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)139 €25 tis. €−99,4 %
Čistý zisk146 €26 tis. €−99,4 %
Aktíva9 tis. €9 tis. €−2,9 %
Vlastné imanie-39 tis. €-39 tis. €+0,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 30. 3. 2022Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2026Zverejnená účtovná závierka za rok 2026
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby