Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

JPP Invest s.r.o.

aktívna
Monarská alej 3069/44, 90025, Chorvátsky Grob
podľa §4, registrácia od 25. 7. 2022
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)506 tis. €
4,9 %vs 2023
Zisk (2024)-2 tis. €
204,8 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)8 tis. €
16,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)97 %
0,6 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-19.1 %
224,8 %Stratavs 2023

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +4.9 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 26/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (506 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 3 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 97 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
15. 4. 2022
Sídlo
Monarská alej 3069/44, 90025, Chorvátsky Grob
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-19,1 %
  • Zadlženosť97 %
  • Kapitálová primeranosť2,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (506 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
26/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.297
  • netIncome: -1 502
  • revenue: 506 379
  • prevNetIncome: 1 433
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 2.81
  • equity: 7 867
  • assets: 279 736
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 97.19
  • equity: 7 867
  • assets: 279 736
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 238.48
  • revenueYoY: 4.91
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.636
  • netMargin: -0.297
  • ebitda: 3 222
  • revenue: 506 379
Altman Z''-Score0.18Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.06aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.03aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.07aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.03presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.54 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.54 % vs. predchádzajúce 0.51 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 97.19 % vs. predchádzajúce 96.65 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.81× vs. predchádzajúce 1.73×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.30 % vs. predchádzajúca 0.30 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.81 % vs. predchádzajúca 3.35 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (5 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby506 tis. €483 tis. €+4,9 %
EBITDA3 tis. €3 tis. €+26,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)3 tis. €2 tis. €+26,9 %
Čistý zisk-2 tis. €1 tis. €−204,8 %
Aktíva280 tis. €280 tis. €−0,0 %
Vlastné imanie8 tis. €9 tis. €−16,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 15. 4. 2022Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby