Djedović s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 203 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 65/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (49 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 3. 2022
- Sídlo
- Dolná Seč 40, 93531, Dolná Seč
- EBITDA marža4,8 %
- ROA (návratnosť aktív)17,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)29,9 %
- Zadlženosť41 %
- Kapitálová primeranosť59,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.82netIncome: 2 385revenue: 49 489prevNetIncome: 600.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 59.01equity: 7 985assets: 13 531
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 40.99equity: 7 985assets: 13 531
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 202.69validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.82netMargin: 4.82ebitda: 2 385revenue: 49 489
Altman Z''-Score4.40Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.16 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.51 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.63 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.63 % vs. predchádzajúce 10.52 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 40.99 % vs. predchádzajúce 1.86 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.66× vs. predchádzajúce 2.87×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.82 % vs. predchádzajúca 3.67 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 59.01 % vs. predchádzajúca 98.14 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 49489 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +203 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 203 % na 49 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 59 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 17.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 49 tis. € | 16 tis. € | +202,7 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 706 € | +237,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 635 € | +237,8 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 600 € | +297,5 % |
| Aktíva | 14 tis. € | 6 tis. € | +137,1 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 6 tis. € | +42,6 % |
- 31. 3. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie59.0%
- Cudzie zdroje41.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 49 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 16 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 706 € | 600 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 3. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena31. 3. 2022 → 19. 12. 2022
Róbert Solčík s.r.o.
- Zmena sídla31. 3. 2022 → 19. 12. 2022
Dolná Seč 40, Dolná Seč
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 20. 12. 2022
- 2Textilná výrobaod 20. 12. 2022
- 3Odevná výrobaod 20. 12. 2022
- 4Spracovanie kožeod 20. 12. 2022
- 5Výroba bižutérie a suvenírovod 20. 12. 2022
- 6Vedenie účtovníctvaod 20. 12. 2022
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 12. 2022
- 8Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 12. 2022
- 9Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 20. 12. 2022
- 10Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 20. 12. 2022
- 11Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 31. 3. 2022
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 31. 3. 2022
- 13Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 3. 2022
- 14Administratívne službyod 31. 3. 2022
- 15Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 31. 3. 2022
- 16Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 31. 3. 2022
- 17Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 31. 3. 2022
- 18Prenájom hnuteľných vecíod 31. 3. 2022
- 19Prípravné práce k realizácii stavbyod 31. 3. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54533759
- RÚZ ID
- 2061932
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 3. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat49 489 EUR · rok 2024
- 1. 9. 2024Registrácia platcu DPHSK2121952723
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 3. 2022Zmena obchodného mena→ Róbert Solčík s.r.o.
- 31. 3. 2022Zmena sídlaDolná Seč 40, Dolná Seč