MATSIM, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 188 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 98/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (24 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 5. 2022
- Sídlo
- Werferova 6, 04011, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža77,1 %
- ROA (návratnosť aktív)42,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)56,7 %
- Zadlženosť25 %
- Kapitálová primeranosť74,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 65.31netIncome: 15 887revenue: 24 325prevNetIncome: 7 114
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 74.63equity: 28 001assets: 37 519
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 25.37equity: 28 001assets: 37 519
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 188.45validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 77.14netMargin: 65.31ebitda: 18 764revenue: 24 325
Altman Z''-Score9.41Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.47 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.86 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 42.34 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 42.34 % vs. predchádzajúce 53.21 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 25.37 % vs. predchádzajúce 9.39 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.65× vs. predchádzajúce 0.63×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 65.31 % vs. predchádzajúca 84.36 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 74.63 % vs. predchádzajúca 90.61 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 24325 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 188 % na 24 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 65.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.65 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 77.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 75 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 24 tis. € | 8 tis. € | +188,5 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 8 tis. € | +124,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 8 tis. € | +124,2 % |
| Čistý zisk | 16 tis. € | 7 tis. € | +123,3 % |
| Aktíva | 38 tis. € | 13 tis. € | +180,6 % |
| Vlastné imanie | 28 tis. € | 12 tis. € | +131,1 % |
- 27. 5. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie74.6%
- Cudzie zdroje25.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 24 tis. € | 38 tis. € | 28 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 8 tis. € | 13 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 5. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 5. 2022
- 2Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 27. 5. 2022
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 5. 2022
- 4Vedenie účtovníctvaod 27. 5. 2022
- 5Administratívne službyod 27. 5. 2022
- 6Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 27. 5. 2022
- 7Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 27. 5. 2022
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 27. 5. 2022
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 27. 5. 2022
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 27. 5. 2022
- 11Vypožičiavanie, prenájom a úschova zbraní a strelivaod 27. 5. 2022
- 12Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 27. 5. 2022
- 13Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 27. 5. 2022
- 14Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 27. 5. 2022
- 15Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 27. 5. 2022
- 16Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 27. 5. 2022
- 17Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 27. 5. 2022
- 18Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 27. 5. 2022
- 19Prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 5. 2022
- 20Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 5. 2022
- 21Verejné obstarávanieod 27. 5. 2022
- 22Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 27. 5. 2022
- 23Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 27. 5. 2022
- 24Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 27. 5. 2022
- 25Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 27. 5. 2022
- 26Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 27. 5. 2022
- 27Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 27. 5. 2022
- 28Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 27. 5. 2022
- 29Fotografické službyod 27. 5. 2022
- 30Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 27. 5. 2022
- 31Informačná činnosťod 27. 5. 2022
- 32Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 27. 5. 2022
- 33Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 5. 2022
- 34Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 27. 5. 2022
- 35Kuriérske službyod 27. 5. 2022
- 36Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 27. 5. 2022
- 37Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 27. 5. 2022
- 38Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 27. 5. 2022
- 39Poskytovanie sociálnych služiebod 27. 5. 2022
- 40Poskytovanie služieb osobného charakteruod 27. 5. 2022
- 41Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 27. 5. 2022
- 42Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 27. 5. 2022
- 43Čistiace a upratovacie službyod 27. 5. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54534984
- RÚZ ID
- 2076775
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 5. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat24 325 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna