CETBAU 2.0, s.r.o.
aktívnaZáporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 4. 2022
- Sídlo
- Kostolná Gala 181, 93034, Holice
- EBITDA marža63,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť101 %
- Kapitálová primeranosť-0,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 57.51netIncome: 5 509revenue: 9 580prevNetIncome: -14 485
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -0.935equity: -3 166assets: 338 494
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 100.94equity: -3 166assets: 338 494
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 63.50netMargin: 57.51ebitda: 6 083revenue: 9 580
Altman Z''-Score0.00Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.63 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.63 % vs. predchádzajúce -17.36 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 100.94 % vs. predchádzajúce 110.39 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -0.94 % vs. predchádzajúca -10.39 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 9580 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Info
Tržby za 2024: 9580 €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 57.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.58 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 63.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 10 tis. € | — | — |
| EBITDA | 6 tis. € | -14 tis. € | +142,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | -13 tis. € | +142,4 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | -14 tis. € | +138,0 % |
| Aktíva | 338 tis. € | 83 tis. € | +305,6 % |
| Vlastné imanie | -3 tis. € | -9 tis. € | +63,5 % |
- 15. 4. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 342 tis. €
- Aktíva spolu
- 338 tis. €
- Vlastné imanie
- −3.2 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 10 tis. € | 338 tis. € | -3 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 83 tis. € | -9 tis. € | -14 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 30 tis. € | 13 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 954 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 4. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie výdajne stravyod 15. 4. 2022
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 4. 2022
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 4. 2022
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 4. 2022
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 4. 2022
- 6Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 15. 4. 2022
- 7Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 15. 4. 2022
- 8Výroba potravinárskych výrobkovod 15. 4. 2022
- 9Výroba nápojovod 15. 4. 2022
- 10Textilná výrobaod 15. 4. 2022
- 11Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 15. 4. 2022
- 12Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 15. 4. 2022
- 13Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 15. 4. 2022
- 14Keramická výrobaod 15. 4. 2022
- 15Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 15. 4. 2022
- 16Výroba brúsnych výrobkov, asfaltu a výrobkov z asfaltuod 15. 4. 2022
- 17Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 15. 4. 2022
- 18Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 15. 4. 2022
- 19Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 15. 4. 2022
- 20Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 15. 4. 2022
- 21Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 15. 4. 2022
- 22Výroba hudobných nástrojovod 15. 4. 2022
- 23Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 15. 4. 2022
- 24Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 15. 4. 2022
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 4. 2022
- 26Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 4. 2022
- 27Sťahovacie službyod 15. 4. 2022
- 28Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 15. 4. 2022
- 29Kuriérske službyod 15. 4. 2022
- 30Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 15. 4. 2022
- 31Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 15. 4. 2022
- 32Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 4. 2022
- 33Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 15. 4. 2022
- 34Finančný lízingod 15. 4. 2022
- 35Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 15. 4. 2022
- 36Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 4. 2022
- 37Vedenie účtovníctvaod 15. 4. 2022
- 38Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 4. 2022
- 39Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 4. 2022
- 40Dizajnérske činnostiod 15. 4. 2022
- 41Fotografické službyod 15. 4. 2022
- 42Prenájom hnuteľných vecíod 15. 4. 2022
- 43Čistiace a upratovacie službyod 15. 4. 2022
- 44Administratívne službyod 15. 4. 2022
- 45Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 15. 4. 2022
- 46Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 15. 4. 2022
- 47Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 15. 4. 2022
- 48Poskytovanie služieb osobného charakteruod 15. 4. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54560608
- RÚZ ID
- 2063563
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 4. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat29 680 EUR · rok 2022