Fina Pharma s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 42 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 5. 2022
- Sídlo
- Donovaly 802, 97639, Donovaly
- EBITDA marža-364,5 %
- ROA (návratnosť aktív)6,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)53,7 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť12,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 943.19netIncome: 43 613revenue: 4 624prevNetIncome: 45 876
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.54equity: 81 210assets: 647 630
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.46equity: 81 210assets: 647 630
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 73.68revenueYoY: -41.54validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -364.51netMargin: 943.19ebitda: -16 855revenue: 4 624
Altman Z''-Score0.63Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.25 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.73 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.73 % vs. predchádzajúce 9.25 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.46 % vs. predchádzajúce 92.42 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.01× vs. predchádzajúce 0.02×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 943.19 % vs. predchádzajúca 579.97 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.54 % vs. predchádzajúca 7.58 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 4624 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 42 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 943.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 9.43 € čistého zisku.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 5 tis. € | 8 tis. € | −41,5 % |
| EBITDA | -17 tis. € | -13 tis. € | −33,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -15 tis. € | -11 tis. € | −33,1 % |
| Čistý zisk | 44 tis. € | 46 tis. € | −4,9 % |
| Aktíva | 648 tis. € | 496 tis. € | +30,6 % |
| Vlastné imanie | 81 tis. € | 38 tis. € | +116,0 % |
- 13. 5. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.5%
- Cudzie zdroje87.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 5 tis. € | 648 tis. € | 81 tis. € | -17 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 8 tis. € | 496 tis. € | 38 tis. € | -13 tis. € | 46 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2 tis. € | 207 tis. € | -8 tis. € | -13 tis. € | -13 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 5. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54566878
- RÚZ ID
- 2072486
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 5. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat7 910 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna