BS Connect s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 13 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (1,7 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 4. 2022
- Sídlo
- Kuzmányho 15068/19, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža1,6 %
- ROA (návratnosť aktív)3,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,3 %
- Zadlženosť73 %
- Kapitálová primeranosť27,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.386netIncome: 6 453revenue: 1 669 924prevNetIncome: 4 642
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 27.04equity: 57 277assets: 211 807
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 72.96equity: 57 277assets: 211 807
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 59.18revenueYoY: -12.77validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.60netMargin: 0.386ebitda: 26 754revenue: 1 669 924
Altman Z''-Score1.72Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.53 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.72 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.05 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.05 % vs. predchádzajúce 1.94 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 72.96 % vs. predchádzajúce 98.57 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.88× vs. predchádzajúce 8.02×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.39 % vs. predchádzajúca 0.24 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 27.04 % vs. predchádzajúca 1.43 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 13 % na 1.7 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 27 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1572 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,7 mil. € | 1,9 mil. € | −12,8 % |
| EBITDA | 27 tis. € | 10 tis. € | +173,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 24 tis. € | 9 tis. € | +173,1 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 5 tis. € | +39,0 % |
| Aktíva | 212 tis. € | 239 tis. € | −11,3 % |
| Vlastné imanie | 57 tis. € | 3 tis. € | +16× |
- 21. 4. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie27.0%
- Cudzie zdroje73.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,7 mil. € | 212 tis. € | 57 tis. € | 27 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,9 mil. € | 239 tis. € | 3 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 659 tis. € | 126 tis. € | -1 tis. € | -5 tis. € | -6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 4. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 4. 2022
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 21. 4. 2022
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 4. 2022
- 4Administratívne službyod 21. 4. 2022
- 5Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 4. 2022
- 6Fotografické službyod 21. 4. 2022
- 7Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 4. 2022
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 4. 2022
- 9Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 4. 2022
- 10Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 21. 4. 2022
- 11Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 21. 4. 2022
- 12Vedenie účtovníctvaod 21. 4. 2022
- 13Čistiace a upratovacie službyod 21. 4. 2022
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 21. 4. 2022
- 15Prenájom nehnuteľnosti spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 4. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54567866
- RÚZ ID
- 2071186
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 4. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat1 914 463 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 17. 5. 2022Registrácia platcu DPHSK2121717532