Gi Gi Services s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 65 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 0/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (211 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 4. 2022
- Sídlo
- Devínska cesta 54, 84104, Bratislava - mestská časť Devín
- EBITDA marža-53,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-76,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť174 %
- Kapitálová primeranosť-73,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -110.89netIncome: -233 520revenue: 210 579prevNetIncome: 3 006
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -73.92equity: -225 514assets: 305 085
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 173.92equity: -225 514assets: 305 085
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -65.20validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -53.78netMargin: -110.89ebitda: -113 258revenue: 210 579
Altman Z''-Score-6.48Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -1.45 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -2.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.45 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -76.54 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -76.54 % vs. predchádzajúce 0.56 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 173.92 % vs. predchádzajúce 98.51 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.69× vs. predchádzajúce 1.13×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -110.89 % vs. predchádzajúca 0.50 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -73.92 % vs. predchádzajúca 1.49 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 43 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 65 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -110.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 2917 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 211 tis. € | 605 tis. € | −65,2 % |
| EBITDA | -113 tis. € | 67 tis. € | −267,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -102 tis. € | 61 tis. € | −267,8 % |
| Čistý zisk | -234 tis. € | 3 tis. € | −79× |
| Aktíva | 305 tis. € | 536 tis. € | −43,1 % |
| Vlastné imanie | -226 tis. € | 8 tis. € | −29× |
- 28. 4. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 531 tis. €
- Aktíva spolu
- 305 tis. €
- Vlastné imanie
- −226 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 211 tis. € | 305 tis. € | -226 tis. € | -113 tis. € | -234 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 605 tis. € | 536 tis. € | 8 tis. € | 67 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena21. 6. 2022 → 6. 3. 2024
Different Car Services SK s.r.o.
- Zmena sídla21. 6. 2022 → 6. 3. 2024
Hlavná 502/39, Svit
- Založenie spoločnosti28. 4. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena28. 4. 2022 → 20. 6. 2022
ARIAM s.r.o.
- Zmena sídla28. 4. 2022 → 20. 6. 2022
Nám. Ľ. Štúra 5925/17, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54573441
- RÚZ ID
- 2069051
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 4. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat605 175 EUR · rok 2022
- 21. 6. 2022Zmena obchodného mena→ Different Car Services SK s.r.o.
- 21. 6. 2022Zmena sídlaHlavná 502/39, Svit
- 28. 4. 2022Zmena obchodného mena→ ARIAM s.r.o.
- 28. 4. 2022Zmena sídlaNám. Ľ. Štúra 5925/17, Banská Bystrica