Transformer s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 4690 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 95/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (44 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 6. 2022
- Sídlo
- Budovateľská 922/35, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža93,6 %
- ROA (návratnosť aktív)85,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)92,1 %
- Zadlženosť8 %
- Kapitálová primeranosť92,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 85.91netIncome: 37 450revenue: 43 590prevNetIncome: 43.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 92.44equity: 40 642assets: 43 967
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 7.56equity: 40 642assets: 43 967
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 246.04revenueYoY: 4 690,11validHistoryYears: 4.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 93.55netMargin: 85.91ebitda: 40 780revenue: 43 590
Altman Z''-Score22.59Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.64 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 5.30 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 12.83 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 85.18 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 85.18 % vs. predchádzajúce 1.22 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 7.56 % vs. predchádzajúce 9.62 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.99× vs. predchádzajúce 0.26×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 85.91 % vs. predchádzajúca 4.73 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.44 % vs. predchádzajúca 90.38 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 43590 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +4690 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 4690 % na 44 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 85.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.86 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 93.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 92 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 44 tis. € | 910 € | +47× |
| EBITDA | 41 tis. € | 383 € | +105× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 37 tis. € | 345 € | +105× |
| Čistý zisk | 37 tis. € | 43 € | +870× |
| Aktíva | 44 tis. € | 4 tis. € | +11× |
| Vlastné imanie | 41 tis. € | 3 tis. € | +12× |
- 4. 6. 2022Založenie spoločnosti
- 10. 4. 2026Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie92.4%
- Cudzie zdroje7.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 44 tis. € | 44 tis. € | 41 tis. € | 41 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 910 € | 4 tis. € | 3 tis. € | 383 € | 43 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 860 € | 3 tis. € | 3 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -481 € | -481 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 6. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena4. 6. 2022 → 14. 8. 2025
firemnedane.sk s. r. o.
- Zmena sídla4. 6. 2022 → 14. 8. 2025
Košická 17180/49, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 15. 8. 2025
- 2Informačná činnosťod 15. 8. 2025
- 3Fotografické službyod 15. 8. 2025
- 4Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 15. 8. 2025
- 5Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 15. 8. 2025
- 6Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 15. 8. 2025
- 7Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 1. 2024
- 8Vedenie účtovníctvaod 3. 1. 2024
- 9Administratívne službyod 3. 1. 2024
- 10Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 3. 2023
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 3. 2023
- 12Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 3. 2023
- 13Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 3. 2023
- 14Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 3. 2023
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 3. 2023
- 16Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 1. 3. 2023
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54578302
- RÚZ ID
- 2073966
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 6. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 10. 4. 2026Registrácia platcu DPHSK2121750433
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat43 590 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 4. 6. 2022Zmena obchodného mena→ firemnedane.sk s. r. o.
- 4. 6. 2022Zmena sídlaKošická 17180/49, Bratislava - mestská časť Ružinov