LOTUS s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 44 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (117 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 5. 2022
- Sídlo
- Račianska 1529/93, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža3,0 %
- ROA (návratnosť aktív)11,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)19,5 %
- Zadlženosť41 %
- Kapitálová primeranosť58,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.86netIncome: 3 338revenue: 116 842prevNetIncome: 3 064
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 58.69equity: 17 135assets: 29 195
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 41.31equity: 17 135assets: 29 195
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 42.75revenueYoY: 43.52validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.03netMargin: 2.86ebitda: 3 539revenue: 116 842
Altman Z''-Score4.69Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.16 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.36 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.69 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.49 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.43 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.43 % vs. predchádzajúce 11.47 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 41.31 % vs. predchádzajúce 48.33 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.00× vs. predchádzajúce 3.05×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.86 % vs. predchádzajúca 3.76 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 58.69 % vs. predchádzajúca 51.67 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 44 % na 117 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 59 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 11.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 117 tis. € | 81 tis. € | +43,5 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 4 tis. € | −14,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 4 tis. € | −14,5 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 3 tis. € | +8,9 % |
| Aktíva | 29 tis. € | 27 tis. € | +9,3 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 14 tis. € | +24,2 % |
- 14. 5. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie58.7%
- Cudzie zdroje41.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 117 tis. € | 29 tis. € | 17 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 81 tis. € | 27 tis. € | 14 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 57 tis. € | 21 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 5. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54579627
- RÚZ ID
- 2075473
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 5. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat116 842 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 15. 5. 2023Registrácia platcu DPHSK2121744999
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna