GM88 company s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 123 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (171 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 5. 2022
- Sídlo
- Trstice 1020, 92542, Trstice
- EBITDA marža3,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-3,4 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.267netIncome: -455.00revenue: 170 575prevNetIncome: 8 735
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.47equity: 13 280assets: 205 363
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.53equity: 13 280assets: 205 363
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 123.12validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.00netMargin: -0.267ebitda: 5 115revenue: 170 575
Altman Z''-Score0.47Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.14 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.22 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.22 % vs. predchádzajúce 20.07 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.53 % vs. predchádzajúce 68.44 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.83× vs. predchádzajúce 1.76×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.27 % vs. predchádzajúca 11.43 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.47 % vs. predchádzajúca 31.56 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 123 % na 171 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 372 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 171 tis. € | 76 tis. € | +123,1 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 12 tis. € | −57,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 11 tis. € | −57,7 % |
| Čistý zisk | -455 € | 9 tis. € | −105,2 % |
| Aktíva | 205 tis. € | 44 tis. € | +371,8 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | 14 tis. € | −3,3 % |
- 5. 5. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.5%
- Cudzie zdroje93.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 171 tis. € | 205 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | -455 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 76 tis. € | 44 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 5. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena5. 5. 2022 → 7. 4. 2025
MN Group s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 5. 2022
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 5. 5. 2022
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 5. 2022
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 5. 2022
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 5. 2022
- 6Kuriérske službyod 5. 5. 2022
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 5. 2022
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 5. 5. 2022
- 9Administratívne službyod 5. 5. 2022
- 10Sťahovacie službyod 5. 5. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54590221
- RÚZ ID
- 2068675
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 5. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat170 575 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 6. 2022Registrácia platcu DPHSK2121726530
- 5. 5. 2022Zmena obchodného mena→ MN Group s.r.o.