Alex PDR s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 17118 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 91/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (21 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 5. 2022
- Sídlo
- Ulica Hospodárska 3598/12, 91701, Trnava
- EBITDA marža51,9 %
- ROA (návratnosť aktív)51,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)83,8 %
- Zadlženosť38 %
- Kapitálová primeranosť61,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 46.20netIncome: 9 705revenue: 21 006prevNetIncome: -1 500
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 61.73equity: 11 585assets: 18 767
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 38.27equity: 11 585assets: 18 767
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 227.37revenueYoY: 17 118,033validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 51.87netMargin: 46.20ebitda: 10 895revenue: 21 006
Altman Z''-Score7.37Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.21 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.32 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.69 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 51.71 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 51.71 % vs. predchádzajúce -38.85 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 38.27 % vs. predchádzajúce 51.31 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.12× vs. predchádzajúce 0.03×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 46.20 % vs. predchádzajúca -1229.51 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 61.73 % vs. predchádzajúca 48.69 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 21006 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +17118 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 17118 % na 21 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 46.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.46 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 51.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 62 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 21 tis. € | 122 € | +171× |
| EBITDA | 11 tis. € | -2 tis. € | +826,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | -1 tis. € | +826,3 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | -2 tis. € | +747,0 % |
| Aktíva | 19 tis. € | 4 tis. € | +386,1 % |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | 2 tis. € | +516,2 % |
- 17. 5. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie61.7%
- Cudzie zdroje38.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 21 tis. € | 19 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 122 € | 4 tis. € | 2 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla25. 5. 2023 → 30. 7. 2024
Štefana Moyzesa 847/8, Cífer
- Založenie spoločnosti17. 5. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena17. 5. 2022 → 30. 7. 2024
IM elektrorevízie s. r. o.
- Zmena sídla17. 5. 2022 → 24. 5. 2023
Ulica Mozartova 5652/12, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Odstraňovanie nerovností karosérií automobilov spôsobených ľadovcom (krupobitím) špeciálnou technológiou spojenou s vývojom, výrobou a predajom príslušného náradia a s tým súvisiace práceod 31. 7. 2024
- 2Čistiace a upratovacie službyod 31. 7. 2024
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 31. 7. 2024
- 4Prenájom, úschova a požičiavanie hnuteľných vecíod 31. 7. 2024
- 5Opravy karosériíod 31. 7. 2024
- 6Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 31. 7. 2024
- 7Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 31. 7. 2024
- 8Mechanické triedenie a mechanické úpravy súčiastok, častí strojov a zariadeníod 31. 7. 2024
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 31. 7. 2024
- 10Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 7. 2024
- 11Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 31. 7. 2024
- 12Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 19. 6. 2024
- 13Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrickýchod 1. 6. 2022
- 14Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 17. 5. 2022
- 15Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 17. 5. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54601851
- RÚZ ID
- 2079764
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 5. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat21 006 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 25. 5. 2023Zmena sídlaŠtefana Moyzesa 847/8, Cífer
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 17. 5. 2022Zmena obchodného mena→ IM elektrorevízie s. r. o.
- 17. 5. 2022Zmena sídlaUlica Mozartova 5652/12, Trnava