ZIVKA group s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 38 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (326 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 5. 2022
- Sídlo
- Hlavná 550, 03202, Závažná Poruba
- EBITDA marža2,9 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,2 %
- Zadlženosť3 %
- Kapitálová primeranosť96,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.28netIncome: 4 181revenue: 326 026prevNetIncome: 11 533
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 96.88equity: 1 941 184assets: 2 003 683
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 3.12equity: 1 941 184assets: 2 003 683
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 219.57revenueYoY: 38.14validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.93netMargin: 1.28ebitda: 9 556revenue: 326 026
Altman Z''-Score34.57Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.91 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.03 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 32.61 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.21 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.21 % vs. predchádzajúce 31.07 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 3.12 % vs. predchádzajúce 54.86 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.16× vs. predchádzajúce 6.36×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.28 % vs. predchádzajúca 4.89 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 96.88 % vs. predchádzajúca 45.14 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 38 % na 326 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 11484 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 326 tis. € | 236 tis. € | +38,1 % |
| EBITDA | 10 tis. € | 14 tis. € | −30,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | 12 tis. € | −30,2 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 12 tis. € | −63,7 % |
| Aktíva | 2,0 mil. € | 37 tis. € | +53× |
| Vlastné imanie | 1,9 mil. € | 17 tis. € | +115× |
- 24. 5. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie96.9%
- Cudzie zdroje3.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 326 tis. € | 2,0 mil. € | 1,9 mil. € | 10 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 236 tis. € | 37 tis. € | 17 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 32 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | 736 € | 224 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 5. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54627338
- RÚZ ID
- 2077421
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 5. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat326 026 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 1. 4. 2023Registrácia platcu DPHSK2121746319
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna