T.A. auto, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 45/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (191 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 5. 2022
- Sídlo
- Cesta k vodojemu, Budatín 1166/48,, 01003, Žilina
- EBITDA marža3,5 %
- ROA (návratnosť aktív)7,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)34,9 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť20,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.56netIncome: 4 907revenue: 191 365prevNetIncome: 3 884
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 20.21equity: 14 066assets: 69 599
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 79.79equity: 14 066assets: 69 599
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -3.18validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.52netMargin: 2.56ebitda: 6 738revenue: 191 365
Altman Z''-Score1.63Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.40 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.55 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.27 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.05 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.05 % vs. predchádzajúce 9.07 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 79.79 % vs. predchádzajúce 78.61 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.75× vs. predchádzajúce 4.62×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.56 % vs. predchádzajúca 1.97 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 20.21 % vs. predchádzajúca 21.39 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 2.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 191 tis. € | 198 tis. € | −3,2 % |
| EBITDA | 7 tis. € | 5 tis. € | +33,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 5 tis. € | +33,9 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 4 tis. € | +26,3 % |
| Aktíva | 70 tis. € | 43 tis. € | +62,6 % |
| Vlastné imanie | 14 tis. € | 9 tis. € | +53,6 % |
- 26. 5. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie20.2%
- Cudzie zdroje79.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 191 tis. € | 70 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 198 tis. € | 43 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 5. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena26. 5. 2022 → 12. 4. 2023
Sarvia, s. r. o.
- Zmena sídla26. 5. 2022 → 12. 4. 2023
Pekárska 11, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54628008
- RÚZ ID
- 2073975
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 5. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat197 644 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 26. 5. 2022Registrácia platcu DPHSK2121741446
- 26. 5. 2022Zmena obchodného mena→ Sarvia, s. r. o.
- 26. 5. 2022Zmena sídlaPekárska 11, Trnava