PS-STAVBY BB s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1593 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (139 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 6. 2022
- Sídlo
- Kukučínova 22, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža11,7 %
- ROA (návratnosť aktív)11,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)57,4 %
- Zadlženosť81 %
- Kapitálová primeranosť19,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.99netIncome: 11 085revenue: 138 734prevNetIncome: 3 214
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 19.36equity: 19 300assets: 99 713
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 80.64equity: 19 300assets: 99 713
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 1 592,91validHistoryYears: 2.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.66netMargin: 7.99ebitda: 16 178revenue: 138 734
Altman Z''-Score2.03Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.38 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.93 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.25 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.12 % vs. predchádzajúce 32.69 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 80.64 % vs. predchádzajúce 16.46 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.39× vs. predchádzajúce 0.83×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.99 % vs. predchádzajúca 39.22 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.36 % vs. predchádzajúca 83.54 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1593 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1593 % na 139 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 19 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 11.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 139 tis. € | 8 tis. € | +16× |
| EBITDA | 16 tis. € | 4 tis. € | +327,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | 3 tis. € | +327,8 % |
| Čistý zisk | 11 tis. € | 3 tis. € | +244,9 % |
| Aktíva | 100 tis. € | 10 tis. € | +914,2 % |
| Vlastné imanie | 19 tis. € | 8 tis. € | +135,0 % |
- 3. 6. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie19.4%
- Cudzie zdroje80.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 139 tis. € | 100 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 8 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 6. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54640181
- RÚZ ID
- 2074911
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 6. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat138 734 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna