Holz Suchy s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -5.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,9 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 6. 2022
- Sídlo
- Slnečné nábrežie 3447/1, 05201, Spišská Nová Ves
- EBITDA marža5,3 %
- ROA (návratnosť aktív)19,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)30,1 %
- Zadlženosť37 %
- Kapitálová primeranosť63,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.26netIncome: 63 466revenue: 1 944 840prevNetIncome: 85 853
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 63.34equity: 211 111assets: 333 304
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 36.66equity: 211 111assets: 333 304
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 90.54revenueYoY: -5.17validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.32netMargin: 3.26ebitda: 103 447revenue: 1 944 840
Altman Z''-Score6.70Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.25 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.87 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.77 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.81 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 19.04 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.04 % vs. predchádzajúce 22.14 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 36.66 % vs. predchádzajúce 34.86 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.84× vs. predchádzajúce 5.29×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.26 % vs. predchádzajúca 4.19 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 63.34 % vs. predchádzajúca 65.14 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 5 % na 1.9 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 63 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 19.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,9 mil. € | 2,1 mil. € | −5,2 % |
| EBITDA | 103 tis. € | 117 tis. € | −11,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 93 tis. € | 105 tis. € | −11,6 % |
| Čistý zisk | 63 tis. € | 86 tis. € | −26,1 % |
| Aktíva | 333 tis. € | 388 tis. € | −14,1 % |
| Vlastné imanie | 211 tis. € | 253 tis. € | −16,4 % |
- 18. 6. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie63.3%
- Cudzie zdroje36.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 1,9 mil. € | 333 tis. € | 211 tis. € | 103 tis. € | 63 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,1 mil. € | 388 tis. € | 253 tis. € | 117 tis. € | 86 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 536 tis. € | 206 tis. € | 167 tis. € | 54 tis. € | 42 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 6. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54664179
- RÚZ ID
- 2073800
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 6. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat2 050 977 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 15. 7. 2022Registrácia platcu DPHSK2121758067