LANKAST s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 121 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (435 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 6. 2022
- Sídlo
- Ružová ulica 110/15, 07615, Veľaty
- EBITDA marža11,9 %
- ROA (návratnosť aktív)25,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)71,9 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť35,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.14netIncome: 39 735revenue: 434 590prevNetIncome: 9 610
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.05equity: 55 256assets: 157 647
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.95equity: 55 256assets: 157 647
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 394.71revenueYoY: 120.87validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.93netMargin: 9.14ebitda: 51 862revenue: 434 590
Altman Z''-Score4.17Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.69 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.88 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.57 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.21 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.21 % vs. predchádzajúce 19.04 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.95 % vs. predchádzajúce 69.25 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.76× vs. predchádzajúce 3.90×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.14 % vs. predchádzajúca 4.88 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.05 % vs. predchádzajúca 30.75 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 121 % na 435 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 9.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 25.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 435 tis. € | 197 tis. € | +120,9 % |
| EBITDA | 52 tis. € | 14 tis. € | +284,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 47 tis. € | 12 tis. € | +284,1 % |
| Čistý zisk | 40 tis. € | 10 tis. € | +313,5 % |
| Aktíva | 158 tis. € | 50 tis. € | +212,4 % |
| Vlastné imanie | 55 tis. € | 16 tis. € | +256,0 % |
- 11. 6. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.1%
- Cudzie zdroje64.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 435 tis. € | 158 tis. € | 55 tis. € | 52 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 197 tis. € | 50 tis. € | 16 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 18 tis. € | 19 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 911 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 6. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 6. 2022 → 12. 8. 2022
K-P-M s. r. o.
- Zmena sídla11. 6. 2022 → 12. 8. 2022
Poštová ulica 337/3A, Veľaty
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
- 1Zasielateľstvood 13. 8. 2022
- 2Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 11. 6. 2022
- 3Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 11. 6. 2022
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 11. 6. 2022
- 5Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 11. 6. 2022
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 11. 6. 2022
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 11. 6. 2022
- 8Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 6. 2022
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 6. 2022
- 10Kuriérske službyod 11. 6. 2022
- 11Sťahovacie službyod 11. 6. 2022
- 12Administratívne službyod 11. 6. 2022
- 13Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 6. 2022
- 14Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 6. 2022
- 15Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 6. 2022
- 16Prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 6. 2022
- 17Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 6. 2022
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54668484
- RÚZ ID
- 2075060
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 6. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat434 590 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 10. 2022Registrácia platcu DPHSK2121753282
- 11. 6. 2022Zmena obchodného mena→ K-P-M s. r. o.
- 11. 6. 2022Zmena sídlaPoštová ulica 337/3A, Veľaty