Vanfloor s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 72 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (15 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 6. 2022
- Sídlo
- Bauerova 1205/7, 04023, Košice - mestská časť Sídlisko KVP
- EBITDA marža10,7 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,5 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť11,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.37netIncome: 940.00revenue: 14 758prevNetIncome: 68.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 11.22equity: 7 507assets: 66 903
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 88.78equity: 7 507assets: 66 903
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.85revenueYoY: -71.51validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.71netMargin: 6.37ebitda: 1 580revenue: 14 758
Altman Z''-Score0.61Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.41 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.41 % vs. predchádzajúce 0.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 88.78 % vs. predchádzajúce 56.88 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.22× vs. predchádzajúce 3.40×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.37 % vs. predchádzajúca 0.13 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 11.22 % vs. predchádzajúca 43.12 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 14758 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 72 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 6.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 339 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 15 tis. € | 52 tis. € | −71,5 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 1 tis. € | +34,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 1 tis. € | +34,1 % |
| Čistý zisk | 940 € | 68 € | +13× |
| Aktíva | 67 tis. € | 15 tis. € | +339,3 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 7 tis. € | +14,3 % |
- 15. 6. 2022Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie11.2%
- Cudzie zdroje88.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 15 tis. € | 67 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 940 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 52 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | 68 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 36 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 77 € | 64 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 6. 2022
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/54683939
- RÚZ ID
- 2078860
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 6. 2022Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat51 801 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 1. 8. 2022Registrácia platcu DPHSK2121754943